VirtualBox Linux Wi-Fi ağları görmüyor

The Elite

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Mühendisliği
Merhaba, sorunum başlıktaki gibi. Bilgisayarım Windows 10 ve VirtualBox üzerinden Kali Linux kullanıyorum. Sahip olduğum USB Wi-Fi adaptörü ralink RT5370 chipsete sahip. Ana bilgisayarımda adaptörü taktığımda sadece 2 adet Wi-Fi gösteriyordu listede. Oysa ki yanımda 5+ ağ mevcut. Aynı şekilde Kali'de de airodump çalıştırdığımda o da sadece o 2 ağı görebiliyordu. Ayrıca monitör moda falan geçiyor onda sıkıntı yok. Ben de bugün ana makinemde adaptörüme ait Driver'ı kendi sitesinden yükledim ve driver ile beraber bir program da yükledi ve driver yüklendikten sonra listede bütün ağları görebilmeye başladım. Ama bu sefer de Kali'de hiçbir ağ görünmemeye başladı. Bayağı bir şey denedim hepsini hatırlamıyorum Firmware-ralink falan indirdim. Bayağı tuhaf bir durum açıkçası.

Aynı şeyler Linux Mint üzerinde de geçerli bu arada ayrı bir sanal makine daha var Mint kurulu ondan bahsediyorum. Makineyi ilk açtığımda ifconfig yazınca orada WLAN0 olarak görebiliyorum. Ancak bu problemi çözmeye çalışırken (Wi-Fi açıp kapatmak bazı komutlar vs.) WLAN0 kendi kendine ifconfig üzerinde görünmemeye başlıyor ve "ifconfig WLAN0 up" yazdığımda no such device yazıyor ama ıwconfig'de ve ifconfig -a yaptığımda görebiliyorum. Sorun ne olabilir acaba? Teşekkürler şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Misafir eklentilerini kurunuz sorunu genellikle o çözüyor.
Sorun devam ederse sanal makineyi başlatmadan VirtualBox makine ayarlarını açın ağ bölümüne gelin "NAT" adında bir seçenek var oradan size uygun olanı dene yanılma yöntemi ile bulun.

Ekran Alıntısı.PNG

Artı -1 Eksi
Misafir eklentilerini kurunuz sorunu genellikle o çözüyor.
Sorun devam ederse sanal makineyi başlatmadan VirtualBox makine ayarlarını açın ağ bölümüne gelin "NAT" adında bir seçenek var oradan size uygun olanı dene yanılma yöntemi ile bulun.

Eki Görüntüle 909156
Hocam misafir eklentileri dediğiniz VirtualBox extension pack mi?

Artı -1 Eksi

Geri
Yukarı