Virtualbox MacOS 10.14 Mojave kurulumunda imlecin hareket etmemesi

hbal09

Decapat
Merhabalar,
Windows 10 Home kullanıyorum (64 Bit). Android Studio ile yaptığım uygulama çalışmalarını IOS için de yapabilmek için laptopuma Virtualbox üzerinden MacOS 10.14 Mojave yükleyip, burada da Xcode üzerinden uygulama çalışması yapmak istiyordum.
Yalnız kurulumun dil seçimi ekranında fare imleci Sanal Makinede hareket etmiyor ve sağ alt köşedeki fare ikonu pasif görünüyor, sanal makine üzerinde fareye tıkladığımda ekteki resimde görülebileceği üzere yakalama bilgi ekranı geliyor. İptal dediğimde hiçbir şey olmuyor, yakala dediğimde sağ alt köşedeki fare ikonu aktif oluyor ancak bu sefer fare imleci tamamen ortadan kayboluyor, hiçbir şey yapılmıyor.
Umarım problemimi anlatabilmişimdir.
392289

Yukarıdaki resimde de görüleceği ekranın sağ alt köşesinde fare pasif görünüyor, üzerine gelip sağ tuş yapmama rağmen aktif olmuyor. Sanal makinanın kendi siyah fare imleci ekranın sol üstünde hareketsiz duruyor.
392290

Sanal makine üzerinde fareyle tıkladığımda yukarıdaki gibi bir bilgi ekranı geliyor.
Bu arada Oracle_VM_VirtualBox_Extension_Pack-6.0.6 kurulu

Son düzenleme:
Merhaba ben VMware üzerinden macOS Mountain Lion kurulumuu yapıyordum. Farem resimdeki gibi kaldı ve hareket etmiyor.

Geri
Yukarı