Çözüldü VirtualBox özellikleri nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

itwasgooday

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. VirtualBox aracılığı ile Windows 7 32 Bit işletim sistemini sanal makinede kurmak istiyorum ancak aklımda bir takım sorular var. Bilen arkadaşlar yanıtlarsa çok sevinirim. Sistemim; i5 6200U/940m/8 GB DDR3 RAM /1TB Toshiba 5400 RPM HDD /480 GB SanDisk SSD Plus.

1- VirtualBox uygulamasını kapattığım anda arka planda çalışmaya devam eder mi?
2- benim sanal makine için ayıracağım 2 GB RAM program kapatıldıktan sonra kullanılabilir RAM kapasitesi normale mi döner?
3- Windows 7 32 Bit tercih etme sebebim daha hafif bir işletim sistemi olması ve sistem gereksinimlerinin daha düşük olması. Windows 7'yi tarayıcı kullanmak ve o tür işlerde kullanacağım. Belirttiğim gibi 2 GB RAM ayırdım. Yeterli olur mu?
4-dediğim gibi hafif işler yapacağım için SSD de 16 GB yer ayıracağım. Bu miktarı arttırmalı mıyım?
Cevaplarınızı, tavsiyelerinizi bekliyorum.

Çözüm
VirtualBox'tan sistemi çalıştırınca sistem yeni bir sekmede açılır. O sekmeyi kapatırsan işletim sistemi kapanmış olur, arkada çalışmaz.

2- Benim sanal makine için ayıracağım 2 GB RAM program kapatıldıktan sonra kullanılabilir RAM kapasitesi normale mi döner?
Ne kadar RAM ayırırsan ayır, sanal makine o an ne kadar kullanıyorsa senin mevcut RAM'inden o kadar azalır. 8GB RAM'li bir sistemde sanal makineye 2GB ayırınca sistemdeki RAM 6GB'ya düşmüyor. Sadece 2GB RAM sınırlaması bulunuyor, o an ne kadar RAM kullanılırsa 8GB'tan o kadar azalır.

3- Windows 7 32 Bit tercih etme sebebim daha hafif bir işletim sistemi olması ve sistem gereksinimlerinin daha düşük olması. Windows 7'yi tarayıcı kullanmak ve o tür işlerde kullanacağım. Belirttiğim gibi 2 GB RAM ayırdım. Yeterli olur mu?
Yani çok mantıksız bir şey şu an bu. Bu şekilde verim alabileceğini sanmıyorum çünkü arkada çalışan bir işletim sistemi olacak. Daha hafif işletim sistemini sanal makine olarak kullanmak yerine direkt diskine kurarsan tam verimi alırsın.

Soruyu yanlış anlamışım. Yeterli, sorun olmaz.

4-Dediğim gibi hafif işler yapacağım için ssd de 16 GB yer ayıracağım. Bu miktarı arttırmalı mıyım?
Windows 7 32-Bit'in ne kadar disk yeri kullandığını hatırlamıyorum fakat minimum 24GB bir değer ayırırsan daha sağlıklı olur.
Hocam daha öncesinde Parrot kurmak için kullanmıştım, bildiğim kadarıyla bu program arka planda çalışmaya devam etmiyor siz kapattıktan sonra. 2 GB RAM de zaten işlemi sonlandığınız için normale döner. Yazdığınız miktarlar da Windows 7'nin sistem gereksinimleri gibi duruyor, alanınız varsa arttırsanız iyi olur gibi. Bu arada Microsoft Windows 7 desteğini bitirdi, internette dolaşırken dikkatli olmanızda fayda var...

VirtualBox'tan sistemi çalıştırınca sistem yeni bir sekmede açılır. O sekmeyi kapatırsan işletim sistemi kapanmış olur, arkada çalışmaz.

2- Benim sanal makine için ayıracağım 2 GB RAM program kapatıldıktan sonra kullanılabilir RAM kapasitesi normale mi döner?
Ne kadar RAM ayırırsan ayır, sanal makine o an ne kadar kullanıyorsa senin mevcut RAM'inden o kadar azalır. 8GB RAM'li bir sistemde sanal makineye 2GB ayırınca sistemdeki RAM 6GB'ya düşmüyor. Sadece 2GB RAM sınırlaması bulunuyor, o an ne kadar RAM kullanılırsa 8GB'tan o kadar azalır.

Yani çok mantıksız bir şey şu an bu. Bu şekilde verim alabileceğini sanmıyorum çünkü arkada çalışan bir işletim sistemi olacak. Daha hafif işletim sistemini sanal makine olarak kullanmak yerine direkt diskine kurarsan tam verimi alırsın.

Soruyu yanlış anlamışım. Yeterli, sorun olmaz.

4-Dediğim gibi hafif işler yapacağım için ssd de 16 GB yer ayıracağım. Bu miktarı arttırmalı mıyım?
Windows 7 32-Bit'in ne kadar disk yeri kullandığını hatırlamıyorum fakat minimum 24GB bir değer ayırırsan daha sağlıklı olur.

Çözüm
Bu sanal makineyi sürekli kullanmayacağım. Kendi bilgisayarımdan bağımsız çalışmasını istediğim tarayıcı işlemlerini burada gerçekleştireceğim. Performans için tercih etmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı