Virtualbox'a işletim sistemi nasıl kurulur?

Ekran kartım ve donanımım aşağıda, yetersiz olacağını ben sanmıyorum.
Üstelik ana bilgisayardan sanal makineye dosyada geçiremiyorum.

Anakart: MSI MPG Z590 Gaming karbon Wi-Fi
İşlemci: Intel Core i9-10900KF 20 MB cache LGA 1200.
Ekran kartı: ASUS NVIDIA GeForce GTX 960 GDDR5 4 GB 128 bit.
RAM: Corsair Vengeance Pro RGB 16 GB(2x8 GB) DDR4 3600 MHz CL 18.

VirtualBox guest additions kurun.

Ekran Alıntısı.PNG

Ekran Alıntısı1.PNG

Bu ekran gelince hepsine "Next" diyerek kurulumu yapın.
(G) diskinde sanal makime için 190 GB alan veriyorum, kurulumdan sonra g. Diski 15 GB görünüyor, 6 GB'lık bellek veriyorum ama çok kasıyor.

Ekran Alıntısı2.PNG

Sanal makine oluştur ekranında bu butona tıklayıp resim atabilir misiniz?

Ekran kartım ve donanımım aşağıda, yetersiz olacağını ben sanmıyorum.
Üstelik ana bilgisayardan sanal makineye dosyada geçiremiyorum.

Anakart: MSI MPG Z590 Gaming Karbon Wi-Fi
İşlemci: Intel Core i9-10900KF 20 MB Cache LGA 1200
Ekran Kartı: ASUS NVIDIA GeForce GTX 960 GDDR5 4 GB 128 Bit
RAM: Corsair Vengeance Pro RGB 16 GB(2x8 GB) DDR4 3600 MHz CL 18
Sanal makinenin kendine ait görüntü sürücüsü var. NVIDIA veya AMD gibi değil yani. Sanallaştırma kullandığından kasma oluyor. Ayrıca VirtualBox ekran kartının en fazla 256MB kadarını kullanabiliyor. Bu noktada VMware Workstation Pro kullanmanız daha iyi olur.

Sanal makinenin kendine ait görüntü sürücüsü var. NVIDIA veya AMD gibi değil yani. Sanallaştırma kullandığından kasma oluyor. Ayrıca VirtualBox ekran kartının en fazla 256MB kadarını kullanabiliyor. Bu noktada VMware Workstation Pro kullanmanız daha iyi olur.
Bu öneriniz bana daha mantıklı geldi, deneyeceğim, burada sana yazarım dostum,
teşekkürler.
VMware Workstation Pro ile windows 7 sanal makineyi kurdum dostum, bunun kurulumu dahada kolay oldu, ancak hala veri transverini çözemedim, windows 7 64 bit Türkçe olmadı belki bu yüzden sorun yaşadım ama yarın windows 10 deneyeceğim burada yazarım

Eki Görüntüle 1390438

Eki Görüntüle 1390439

Eki Görüntüle 1390442

Teşekkürler dostum, Windows 7 Sp 1 Ultimate 64 Bit de bunu yapabilir miyim?

Son düzenleme:
Bu öneriniz bana daha mantıklı geldi, deneyeceğim, burada sana yazarım dostum,
Teşekkürler.
VMware workstation Pro ile Windows 7 sanal makineyi kurdum dostum, bunun kurulumu daha da kolay oldu, ancak hala veri transverini çözemedim, Windows 7 64 Bit Türkçe olmadı belki bu yüzden sorun yaşadım ama yarın Windows 10 deneyeceğim burada yazarım.

Teşekkürler dostum, Windows 7 sp 1 Ultimate 64 Bit de bunu yapabilir miyim?

Evet. Sonuçta aynı mantık.

Eki Görüntüle 1390438

Eki Görüntüle 1390439

Eki Görüntüle 1390442

VirtualBox guest additions'u Virtualbox'u kurduktan sonra ilave ettim ve kurulumu tamamladım, widows 7 yide kurdum ancak Aygıtlar bölümünün altındaki "Misafir eklentileri CD kalıbı" nı tıklıyorum ama hiç yenıt vermiyor. Sanırım ben VirtualBox guest additions'u yanlış yere kurdum, nereye kurmam gerektiğini anlatırsan çok sevinirim.
O zaman herşeyi yeni başta kurarım.
Birde burada çözünürlük sorunu da var, benim bilgisayarımda ekran çözünürluğu 1920x1080 ama burada bu çözünürlük yok

VirtualBox guest Additions'u VirtualBox'u kurduktan sonra ilave ettim ve kurulumu tamamladım, widows 7 yide kurdum ancak aygıtlar bölümünün altındaki "misafir eklentileri CD kalıbı" nı tıklıyorum ama hiç yenıt vermiyor. Sanırım ben VirtualBox guest Additions'u yanlış yere kurdum, nereye kurmam gerektiğini anlatırsan çok sevinirim.
O zaman her şeyi yeni başta kurarım.
Bir de burada çözünürlük sorunu da var, benim bilgisayarımda ekran çözünürluğu 1920x1080 ama burada bu çözünürlük yok.

Misafir eklentilerini yükle dedikten sonra sanal makineyi yeniden başlatın. Sonrasında sanal makinedeki "bilgisayarım" klasörüne bakın bakalım.

Misafir eklentilerini yükle dedikten sonra sanal makineyi yeniden başlatın. Sonrasında sanal makinedeki "bilgisayarım" klasörüne bakın bakalım.

Olmuyor dostum, aşağıya bir ekran görüntüsü koydum, yeniden başlamadan önceki bir resim, ama sonuç olumsuz.
Bir yerde hata yapıyorum ama bulamadım.
Screenshot_1.jpg

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı