Virtualbox'a işletim sistemi nasıl kurulur?

Hocam şimdi üstteki sizin Windows 10'unuzda X işaretinin yanında kare gibi buton var. Ona basın ekran büyüyecek mi acaba? Benimkinin ekranı ne kadar boyut ayarlarsan otomatik büyüyor.
Ben henüz çözünürlüğü ayarlamadım ama önceki çalışmalarımda biraz büyüyor, çözünürlük listesinde 1920x1080 yok

Ben henüz çözünürlüğü ayarlamadım ama önceki çalışmalarımda biraz büyüyor, çözünürlük listesinde 1920x1080 yok.

Normalde VirtualBox'un verdiği maksimum çözünürlük bu;

çözünürlük.PNG

Tam ekran yapmadan önce sanal makineyi kapatıp makine ayarlarından bu ayarları yapın.

ekranayarları.PNG

Sonrasında makineyi çalıştırıp masaüstü gelene kadar bekliyoruz.
Sonrasında üst çubuktaki görünüm sekmesine giriyoruz. Ve tam ekran kipi'ne geç diyoruz.

tamekrantuşu.PNG

Karşınıza bir uyarı penceresi gelecek. Bu iletiyi tekrar gösterme diyerek değiştir deyin.

uyarı.PNG

enyüksekçözünürlük.PNG

Benim şu anki ekranım 1440 X 900 çözünürlükte olduğu için en fazla bu çözünürlük oluyor. Ancak sizde 1920 X 1080 çözünürlükte görünüyor olması lazım.

Bir de siz sanal makineye dosya atamıyormuşsunuz sanırım. Onu da hallederiz. Fazla dakikanı almaz.

Bendeki sanal makice çözünürlük 1280x960 kendi bilgisayarımdaki 1920x1080 ilgili ekran görüntüsünü aşağıya koyuyorum.
Size team dan şifre versem makinaya dosya atmak ve çözünürlük sorununu çözmeme yardım edermisiniz?
Benim PC.jpg
Sanal Makine.jpg

Geri
Yukarı