Virüs bittikten sonra ne olur?

Dostum sen şaka mısın ya? Başlangıçta bu virüsü gizleyen sayı vermeyen babam mıydı? Neye dayanarak kendi bilgilerinin doğru olduğunu söylüyorsun corano virüsünden önce gelip aynı muhabbeti yapsam ya kardeşim ne gizlemesi sayılar doğru diyecektin al sana doğrular : Bloomberg: Çin, koronavirüs salgınının boyutlarını örtbas etti

Hala neyin kafasını yaşıyorsunuz, benim Türkiye'nin süper güç olacağını söylediğimi nereden çıkarttın? Tek bir kelimem de öyle bir şey geçmiyor ama senin gibi kişiler kendine ve ülkesine o kadar güven duymuyor ki benim Türkiye'ye dair bir şey dememe rağmen konuyu oraya çekiyor merak ediyorsan söyleyeyim ben Türkiye'nin süper güç olacağını düşünmüyorum. Orta-Doğu'da daha baskın bir rejim kurulabilir ve virüsten sonra Avrupa'ya göre daha ufak badirelerle olayı atlattırsak ekonomisi değer kazanır çünkü dışarıdan yatırımcı çeker. Ama olayın Türkiye ile alakası yok sadece merak ettiğin için belirttim.

Ekleme : Şundan bahsediyorum Süper Güç dediğin ülke kendine her alanda yeterli gelen ve diğer ülkeleri besleyebilen bir ülkedir fakat bu süreç gösterdi ki Amerika doları olmasına rağmen kendi içinde kapalı kaldı dost ülkelere yardımcı olamıyor. Virüs başladı ve Amerika'ya göre ekonomisi daha düşük olan bir ülke olan Çine muhtaçlar iş gücünü buraya bağladılar ve şuan Avrupa'ya sağlık malzemesi satan ülke Çin. Bu süreç bittikten sonra olacak şeyler bahsediyorum Çin Amerika'yı patent başvurusunda geçiyor teknoloji anlamında kendi markalarını işletim sistemlerini oluşturmaya başladı ABD'nin kendi içine baktığında bile yakın zamanda tek bir süper gücün olmayacağını belirtiyorlar Hindistan'da yükselen bir kaç ülkeden biri ben sana Süper Gücün tek bir ülke olmayacağından Amerika'nın değerinin düşeceğinden ve daha global endeksli bir düzenden bahsediyorum. Beklenen budur şuan Dolar endeskli dönen piyasanın biteceğinden bahsediyorum sen kalkmış bana Türkiye süper güç olacak diye bekliyorsun diyorsun.

Bir ironiyi bile bu kadar anlamayıp yazan birine ne desek boş. "süper güç" kavramını yanlış yorumlayıp gelip bana öğretmeye çalışıyorsunuz ya orası'da ayrı gülünç durum.

Bir ironiyi bile bu kadar anlamayıp yazan birine ne desek boş. "süper güç" kavramını yanlış yorumlayıp gelip bana öğretmeye çalışıyorsunuz ya orası'da ayrı gülünç durum.
Kusuta bakma dostum yanlış anladıysam sözlerim sadece teori gerçek dünyada çok daha farklı hesaplayamadığımız şeyler olabiliyor. Ben en azından 2 kutuplu bir düzen bekliyorum bu süreçten sonra birbirlerini dengelemeleri açısından, herkes açısından virüs bittikten sonra bazı şeylerin daha iyi olacağını umuyorum.

Bence kesinlikle hergün trafik olacak. İnsanlar evde çok durdular, Taksim gibi merkezi yerler insanla dolup taşacak. Millet eve girmeyecek yani bence. Onun haricinde obezlik baş gösterebilir belki, evde duruyoruz herhangi bir hareket yok, e sıkıldıkça poğaça, kek pişiriyoruz.

Türkiye ekonomisi:
images.jpg

Pardon zaten böyleydi.
74665266_426161405002707_2428929809887810001_n.jpg

Böyle olacaktır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı