Virüs bulaşan telefonu sıfırlayınca virüs temizlenir mi?

Darking2

Femtopat
Telefonu eve bırakmıştım. Kuzenim oynamış bir şeyler indirmiş ve içime sinmedi. Ben de sıfırladım ve sonra Instagram yükledim. Dolaşırken xxxxx kişi canlı yayında dedi. Tıklamadım, telefondan sesler geldi. Telefon da eski J1 2016. Yanlışlıkla basmış da olabilirim ama canlı yayın açılmadı. Sesler geldi sadece tedirgin oldum. Yine sıfırladım, virüs gitmiş midir varsa da?

Telefonu eve bırakmıştım. Kuzenim oynamış bir şeyler indirmiş ve içime sinmedi. Ben de sıfırladım ve sonra Instagram yükledim. Dolaşırken xxxxx kişi canlı yayında dedi. Tıklamadım, telefondan sesler geldi. Telefon da eski J1 2016. yanlışlıkla basmış da olabilirim ama canlı yayın açılmadı. Sesler geldi sadece tedirgin oldum. Yine sıfırladım, virüs gitmiş midir varsa da?

Ben tablet sıfırlamıştım Tab 3 ama nafile factory reset yetmemişti Tab 4'e yükseltmiştim yazılımı hem hızlanmıştı hem de silinmişti.

virüsün çeşidine göre değişir bazı virüsler sadece yüzeyseldir virüs koruma programı ve ya sıfırlamaylar temizlenir ama bazı virüsler kendini fabrika ayarlarıyla yüklenen uygulamaların olduğu kök dosyasına apk sını oluşturur ve her sıfırladığında tekrar otomatik kurulur tıpkı mesajlar, arama kaydı , camera vs gibi uygulamalar gibi.

Virüsün çeşidine göre değişir bazı virüsler sadece yüzeyseldir virüs koruma programı veya sıfırlamaylar temizlenir ama bazı virüsler kendini fabrika ayarlarıyla yüklenen uygulamaların olduğu kök dosyasına APK'sını oluşturur ve her sıfırladığında tekrar otomatik kurulur tıpkı mesajlar, arama kaydı, camera vs gibi uygulamalar gibi.

Temiz kurulumla o virüste silinebilir. Yani internetten orijinal ROM indirilir telefona PC vasıtasıyla kurulur ortada de root kalır ne virus. Yani Windows 10'daki sıfırlama ve USB ile temiz kurulum farkı gibi.

Temiz kurulumla o virüste silinebilir. Yani internetten orijinal ROM indirilir telefona PC vasıtasıyla kurulur ortada de root kalır ne virus. Yani Windows 10'daki sıfırlama ve USB ile temiz kurulum farkı gibi.
aynen knk orjinal rom ile silinebilir tabi rom atmayı becerebilirse, valla onun yerinde olsam orjinal rom yerine
CyanogenMod
u yüklerim.

Telefonu eve bırakmıştım. Kuzenim oynamış bir şeyler indirmiş ve içime sinmedi. Ben de sıfırladım ve sonra Instagram yükledim. Dolaşırken xxxxx kişi canlı yayında dedi. Tıklamadım, telefondan sesler geldi. Telefon da eski J1 2016. Yanlışlıkla basmış da olabilirim ama canlı yayın açılmadı. Sesler geldi sadece tedirgin oldum. Yine sıfırladım, virüs gitmiş midir varsa da?
bilgisayarda sistem dosyalarının içine sızabiliyo bence telefondada öyle olabilir

Geri
Yukarı