Virüs bulaştıktan sonra nasıl format atılmalı?

Selam iyi geceler.
GTA 5'te outfit editor kullanacağım fakat VirusTotal sonucunda trojan vb. gibi virüsler gözüküyor.
Format sırasında hızlı biçimlendirme yeterli midir?

Hızlı biçimlendirme derken? Virüs bulaşan diski ve Windows'un kurulu olduğu diski biçimlendirirseniz temizlenir. Belki bir ihtimal diğer disk varsa sıçrayabilir virüs ama bunun format ekranından önce yaşanması lazım. Kendi diğer diske kopyalaması gerekiyor yani böyle bir şey olabilmesi için.

Hızlı biçimlendirme derken?

format ekranında biçimlendirdikten sonra diski silip tekrar oluşturuyorum.
format ekranında cmd ile hızlı ve tam biçimlendirmeden bahsediyorum.
Kod:
Format fs=NTFS

Teşekkürler peki paylaşmış olduğum konuda ki doğru bilgi mi acaba ben paronayağımdır da :D

Dosyayı indirdiniz mi?
Oyun eklentileri içeren dosyalarda genelde klasik bilgisayarı veya interneti yavaşlatan ya da reklam virüsleri olur. Bunları da antivirüs yazılımları ile silebilirsiniz.
Attığınız konudaki türden bir virüs kolay kolay karşımıza çıkmayacağını düşünüyorum ve daha önce de birisinde görmedim.

Dosyayı indirdiniz mi?
Oyun eklentileri içeren dosyalarda genelde klasik bilgisayarı veya interneti yavaşlatan ya da reklam virüsleri olur. Bunları da antivirüs yazılımları ile silebilirsiniz.
Attığınız konudaki türden bir virüs kolay kolay karşımıza çıkmayacağını düşünüyorum ve daha önce de birisinde görmedim.

Xdev outfit editor indirdiğimde Kaspersky otomatik siliyor fakat Malwarebytes de yüklü o herhangi bir uyarı vermiyor.
Kaspersky'den güvenli olarak ekleyip kullanmayı düşünüyorum.
Anladığım kadarıyla oyun hilesinden o tür virüsün bulaşması zor yani.

Bu kadar kasmayın bence. Yıllardır bilgisayar kullanırım hiç böyle virüs bulaşıpta haldır haldır format attığımı hatırlamıyorum. Çok içinizde kaldıysa bootable çalışan Live CD şeklinde virüs programları var ondan indirin sistemi komple taratın. Virüs varsa bulur siler zaten. En sağlıklı yöntem bu.

Bu kadar kasmayın bence. Yıllardır bilgisayar kullanırım hiç böyle virüs bulaşıpta haldır haldır format attığımı hatırlamıyorum. Çok içinizde kaldıysa bootable çalışan Live CD şeklinde virüs programları var ondan indirin sistemi komple taratın. Virüs varsa bulur siler zaten. En sağlıklı yöntem bu.

Onun ne olduğu bilmiyorum hocam bildiğiniz varsa paylaşabilir misiniz link rica etsem tabii yasak değilse.

Onun ne olduğu bilmiyorum hocam bildiğiniz varsa paylaşabilir misiniz link rica etsem tabii yasak değilse.

Link vereyim. Korsan bir paylaşım değil zaten. Size verdiğim linkte ki birçok antivirüs yazılımının bootable çalışmalarının tek paket haline getirilmiş hali. Hepsine bir anda erişebiliyorsunuz. Bir de bunların tek olan hali de var. Mesela Kaspersky Live CD ya da bootable diye aratırsanız hemen çıkar karşınıza.

COMSS Boot USB İndir - Antivirüs + LiveCD

Geri
Yukarı