Virüs etki bırakmış mıdır?

Bahather

Decapat
Arkadaşlar az önce aslında hiç kullanmam ama g ile başlayan seyahatçiler anlamına gelen bir siteden program indirdim.
İndirmeden önce virüs total de bağlantıyı tarattım sorun göstermedi. Bende indirdim ve ardında Windows Defender art arda uyarılar vermeye başladı birkaç dakika PC dondu ve fanları hızlandı. Sonrada Defender girip korumaya aldım. Sorum şu; şu anda virüslü dosya PC de gözükmüyor ve PC normale döndü. Bilgisayarımda kendi mail adreslerim kurulu zaten yeni SSD aldığım için hiçbir dosyam yoktu. Sizce bilgisayar bir sorun bırakmış veya bilgilerimi çalmış mıdır?

Arkadaşlar az önce aslında hiç kullanmam ama g ile başlayan seyahatçiler anlamına gelen bir siteden program indirdim.
İndirmeden önce VirusTotal'de bağlantıyı tarattım sorun göstermedi. Bende indirdim ve ardında Windows Defender art arda uyarılar vermeye başladı birkaç dakika PC dondu ve fanları hızlandı. Sonrada Defender girip korumaya aldım. Sorum şu; şu anda virüslü dosya PC de gözükmüyor ve PC normale döndü. Bilgisayarımda kendi mail adreslerim kurulu zaten yeni SSD aldığım için hiçbir dosyam yoktu. Sizce bilgisayar bir sorun bırakmış veya bilgilerimi çalmış mıdır?

Virüs programlarıyla tarama yapın.
Önerim: Kaspersky

Gezginler sitesi güvenilirdir. Eğer korsan oyun indirmediyseniz bence gezginlerin orijinal uygulamaları virüslü değil. Defender, false-positive yani yanlış alarm vermiş olabilir. Defender, zaten sisteme diğer antivirüslerden daha fazla yük bindirdiği için fan sesinin yükselmesi normal. Ek olarak, zararlı taraması yapabilirsin.

Virüsün silindiğine emin misiniz? Kısa süre içinde pek bir şey yapabileceğini sanmıyorum ama eğer iyi bir virüsse (yani deneyimli biri tarafından yapıldıysa) hesap bilgilerini Vb. erişmiş olabilir.

Tespit edilen ne? Dosya ne? Defender logları, görselleri hiçbir şey yok bize "bir şey kaldı mı?" diyorsunuz :)
Hocam demek istediğiniz böyle bir şey mi? Değilse de neyi atıcağı mı tam anlata bilir misiniz

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-05-25 185710.png
    Ekran görüntüsü 2022-05-25 185710.png
    17,2 KB · Görüntüleme: 31
Gezginler sitesi güvenilirdir. Eğer korsan oyun indirmediyseniz bence gezginlerin orijinal uygulamaları virüslü değil. Defender, false-positive yani yanlış alarm vermiş olabilir. Defender, zaten sisteme diğer antivirüslerden daha fazla yük bindirdiği için fan sesinin yükselmesi normal. Ek olarak, zararlı taraması yapabilirsin.

Hocam güvenilirliğini bilmiyorum, zaten pek kullanmam. Şimdi tarama başlatmayı deniyeceğim.

Hocam demek istediğiniz böyle bir şey mi? Değilse neyi atacağım tam anlatabilir misiniz?

İstenmeyen bir davranış sergilediği için engellemiş, yani istenmeyen yazılım olarak algılamış. Cheat Engine bildiğim kadarıyla Defender engelliyor zaten, kendi sitesinden indirildiği sürece virüslü değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı