Virüs için format şart mıdır?

Drachaos

Decapat
Çok virüslü programlar kurdun ama sonra sildin ama bu regedit kayıtlarına, sistem dosyalarına bir şekilde inject edildi, silindi; kalıntılar sıkıntı yapar mı?

Mustafa Birkan

Nanopat
Güvenilir bir virüs programı da tamamen temizleme yapacaktır.

mustafakappplan

Picopat
Yer
İstanbul
Hangi dosyalarına zarar verdiğine göre değişir ama en sağlıklı yol, kesinlikle format.

Son düzenleyen: Moderatör:

Excly

Picopat
Bence format son çare olmalı. Kaspersky gibi programlar kökten silebilir ama onların da yapamayacakları işler vardır. O yüzden son çare, kökten format.

Jawind

Decapat
Yer
Samsun
Çok antivirüs programı kurduysan, temizinden bir format atmak bana daha mantıklı geliyor. Kalıntılarla uğraşmaktansa, al yedeğini kullan temiz Windows'unu.

KS
Drachaos

Drachaos

Decapat
Çok ağır programlar kullanmadım, virüs de sayılmaz, sadece düşük ve yüksek orantılı virüsler buldu. Defender, Kaspersky, Malwarebytes vs. virüs bulmadı ama içimde bir huzursuzluk var.
Ya gerçekten silmediyse, gizli virüsler varsa kalıntılarını tam silmediyse vb. Regeditte var çünkü kalıntıları.

Hiken

Nanopat

KS
Drachaos

Drachaos

Decapat

Jawind

Decapat
Yer
Samsun
Çok ağır programlar kullanmadım virüs de sayılmaz sadece düşük ve yüksek orantılı virüsler buldu Defender, Kaspersky, Malwarebytes vs virüs bulmadı ama içimde bir huzursuzluk var.
Ya gerçekten silmediyse gizli virüsler varsa kalıntılarını tam silmediyse vb... Regeditte var çünkü kalıntıları.

Benim şahsi fikrim, içim rahat etmezdi. O kalıntılara karşı yedek + temiz formatla bu olayı kapatırsın.

Yeni konular

Yukarı