Virüs nasıl silinir?

Emrre026

Centipat
Daha fazla  
Demin Torrent oyun indirmek için uTorrent indirdim sonra kurmaya çalıştığımda Windows uyarı verdi sonra izni açtım sonra kendi kendine Avast yükledi dedim aha virüs bulaştı nasıl giderebilirm şu an PC tam tarama yapıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kaspersky veya Malwarebytes ile bilgisyarı taratırsanız çok yüksek ihitmal sorununuz çözülür. Bilgisayarın içinde hiç dosya yoksa format da atabilirsiniz

AdwCleaner, Malwarebytes, Kaspersky, ESET veya Hitman Pro (Bana göre en iyisi Hitman Pro) indir ve tam tarama yap.

Hitman Pro : Download HitmanPro and HitmanPro.Alert Malware Removal and Protection Tools.

---

ESET : Araçları ve Yardımcı Uygulamaları indirin

---

AdwCleaner : https://adwcleaner.malwarebytes.com/adwcleaner?channel=release

---

Malwarebytes : Thank you for downloading Malwarebytes for Windows | Malwarebytes

---

Kaspersky : Ev ve İşletmeler İçin Kaspersky Siber Güvenlik Çözümleri | Kaspersky | Kaspersky

---

Bilgisayarda önemli dosyalarınız yoksa veya yedek aldıysanız format atabilirsiniz.

---

Windows 10 64/32 Bit : https://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=691209

Son düzenleme:
Demin Torrent oyun indirmek için uTorrent indirdim sonra kurmaya çalıştığımda Windows uyarı verdi sonra izni açtım sonra kendi kendine Avast yükledi dedim aha virüs bulaştı nasıl giderebilirm şu an PC tam tarama yapıyor.
uTornnent yüklerken size soruyor şu şu programı ister misiniz diye siz büyük ihtimal hızlıca okumadan ilerle ilerle dediğiniz için avast yüklenmiştir yoksa normal bir siteden indirdiyseniz virüs bulaşacağını sanmıyorum onun yerine istemiyorum diyip ilerleyin.

Kaliteli ve iyi bir antivirüs programı ile tam tarama yapın. Virüs taraması için Kaspersky, Bitdefender veya Malwarebytes öneririm. Bu antivirüs programlarından birisini indirerek tam tarama yapınız ve ardından yüksek ihtimalle sorununuz çözülmüş olacaktır.

Önce Rkill kullanın, Sonra Emsisoft Emergency Kit. Ondan sonra da emin olmak için Hitman Pro.
Bu önerilen toollar, aniden kullanılacak gibi değil, kurulumu beklemeden kullanın.

Ayrıca bu virüs değil, PUP. Yani muhtelemen istenmeyen program. Virüssüz programlarla gelir, genellikle okumadan Devam diyenlerde yükleniyor. Virüs değil.

Aynen Avast yükler tabii. Sonra virüs virüs. Direkt next next next dersen Avast değil bir gün başka şeyler inecek.

Yeni konular

Geri
Yukarı