Virüs nasıl silinir?

hoykan

Hectopat
Merhaba, Adobe'nin ücretsiz ek paketlerinden(plug-in Adobe'ye ait deği) indirdikten sonra bilgisayarıma virüs bulaştı. YouTube'da benim adıma video yüklüyor, video izliyor, beğeniyor, vs bunu tüm sosyal medya platformlarında yapıyordu. Temiz format attım tüm dosyaları C D ne varsa sildim. Bu işlemden sonra yine aynı şekilde sosyal medya hesaplarıma erişmeye çalışıyor. Bugün Steam hesabıma girip tüm envanterimi satıp kendi hesabında ki ucuz eşyayı almış. İşin garip tarafı Steam Guard ile korunuyor. Bu virüs kişi her neyse daha ne yapabilir ne gibi yöntem izlemem lazım? Neye erişmeye çalışırsa şifre e-posta değiştiriyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Steam guard kısmını aklım almadı açıkçası. Temiz bir deep format atabildiğinize emin misiniz?

Steam guard kısmını aklım almadı açıkçası. Temiz bir deep format atabildiğinize emin misiniz?
Hocam format ekranında ne kadar dosya C D ne varsa tüm gördüklerimi sildim ekstra bir şey yapmadım.

Anti virüs programı üzerinden karantinaya alınmış virüsleri silebilirsin.

Önerdiğiniz uygulama var mı? Ücretsiz olan.

Malwarebytes, Kaspersky veya Avast ile virüs taraması yapabilirsiniz. Yaptıktan sonra virüsleri silin. Başka bir cihazdan (tablet olur telefon olur fark etmez) sosyal medya hesaplarınızın şifrelerini değiştirin. Daha sonra format atınız. Format atsanız da yine hesaplarınızın şifreleri onların elinde bu sebeple hesap şifrelerinizi değiştirmeyi unutmayınız.
Temiz kurulum (format) nasıl yapılır?:
Windows 10 Türkçe İndirme ve Kurulum
UEFI Windows 10 Kurulum USB'si Hazırlama
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı