Virüs nasıl temizlenir?

thErenSK0

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Merhabalar faremin macro desteği yok, ben de acaba program ile yapabilir miyim diye araştırdım ve Google'ya arattığımda ilk bu video çıktı karşıma;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben de bu yöntem ile yaptım yapacağım şeyi ancak PC'de bir tuhaflık sezdim ve yorumlara baktım, ne göreyim? Virüslü bir program imiş. Ben bunu öğrenir öğrenmez kaldırdım programı PC'den ancak kalıntıların olmasından şüpheleniyorum. Nasıl temizleyebilirim? Lütfen temiz kurulum yap demeyin, 400GB dosya var hepsini yedekleyemem/tekrar indiremem.

İndirdiğim program bu; Gezginler'i güvenilir diye biliyordum yanlış biliyormuşum demek :(

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu uygulamayı yükleyip tam tarama yapın hocam.

Merhabalar faremin macro desteği yok, ben de acaba program ile yapabilir miyim diye araştırdım ve Google'ya arattığımda ilk bu video çıktı karşıma;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Ben de bu yöntem ile yaptım yapacağım şeyi ancak PC'de bir tuhaflık sezdim ve yorumlara baktım, ne göreyim? Virüslü bir program imiş. Ben bunu öğrenir öğrenmez kaldırdım programı PC'den ancak kalıntıların olmasından şüpheleniyorum. Nasıl temizleyebilirim? Lütfen temiz kurulum yap demeyin, 400GB dosya var hepsini yedekleyemem/tekrar indiremem.

İndirdiğim program bu; Gezginler'i güvenilir diye biliyordum yanlış biliyormuşum demek :(

Kurulum yaptınız mı yoksa sadece indirdiniz mi?
Eğer sadece indirdiyseniz problem olmaz.

Hocam Kaspersky yükle. Oradan tarama yap. Dosyayı biliyorsan unlocker indirebilirsin. Bu uygulama ile silersin dosyayı.

Bu uygulamayı yükleyip tam tarama yapın hocam.

Hocam Kaspersky yükle. Oradan tarama yap. Dosyayı biliyorsan unlocker indirebilirsin. Bu uygulama ile silersin dosyayı.

İndirin ve tam tarama yapın.

Virüs programı ile nod32 Malwarebytes veya Kaspersky ile taratın.

Hocam birkaç virüs buldu temizledi ancak bulduğu dosyaların arasında driver ile alakalı bir şeyler var.
Ve ben temizle ve yeniden başlat dediğimde yeniden başladıktan sonra WattMan hatası aldım. Ekran kartının sürücüsüne zarar vermiş olabilir mi? Aniden beklenmedik bir şekilde yeniden başlayınca böyle oluyor UV yaparken de olmuştu bu bir sorun teşkil eder mi?
İsterseniz tarama raporunu paylaşayım.
hocam bi kaç virüs buldu temizledi ancak bulduğu dosyaların arasında driver ile alakalı birşeyler var.
ve ben temizle ve yeniden başlat dediğimde yeniden başladıktan sonra wattman hatası aldım. ekran kartının sürücüsüne zarar vermiş olabilir mi? aniden beklenmedik bir şekilde yeniden başlayınca böyle oluyor uv yaparkende olmuştu
isterseniz tarama raporunu paylaşayım.
@Bora Dere hocam siz anlıyor musunuz kasperskyden?
Kurulum yaptınız mı yoksa sadece indirdiniz mi?
Eğer sadece indirdiyseniz problem olmaz.

Lanet olsun ki kurdum :(

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı