Virüs riskli USB'yi PC'ye güvenli takmak

Ahmet Özsoy

Picopat
Biraz sonra kırtasiyeye çıktı almak için gideceğim. Haliyle oraya günde bir sürü kişi gidiyor ve o bilgisayara sayısız USB girip çıkıyor. Ben belgemi USB'ye attım. Riskli USB'yi iş bitince bilgisayarıma taktığım anda virüs varsa bilgisayara bulaşır mı? Güvenli bir şekilde nasıl takarım?

DrSnape

Picopat
Yer
C:\Users
Biraz sonra kırtasiyeye çıktı almak için gideceğim. Haliyle oraya günde bir sürü kişi gidiyor ve o bilgisayara sayısız USB girip çıkıyor. Ben belgemi USB'ye attım. Riskli USB'yi iş bitince bilgisayarıma taktığım anda virüs varsa bilgisayara bulaşır mı? Güvenli bir şekilde nasıl takarım?
Sisteminize Kaspersky yükleyip takmanızı öneririm ,zararlıları engelleyecektir.

Reloading_Data

Hectopat
Ben ntfs drive protection programını kullanıyorum.Flashı önce ntfs olarak biçimlendir.Sonra belgelerini at.Sonra bu programla flashı kitle.Böylelikle bulaşmıyor nereye takarsan tak .

Enes3078

Gigapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
5
Yer
Malatya
Farklı bir USB varsa USB üzerinden Live Linux boot edip oradan işinizi halledin. Ama o kadar da uğraşa değmez (ki gerçekten de değmez) derseniz bilgisayarınıza Kaspersky kurup USB diski takar takmaz tarayacaktır. Hatta Anti-Virüs yazılımları USB diski taradığı için diskin kullanıma açılma süresi uzar. Yani bir Anti-Virüs yazılımıyla beraber PC'yi kullanıyorsanız korkmayın.

Yukarı