Virüs sonrası en temiz format yöntemi nedir ve tekrardan Windows nasıl kurulur?

BatuHan999

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler. Dün hack'lendiğim hakkında 2 konu açmıştım. Cookie'ler çalınmıştı para çekilmeye çalışılmıştı sosyal medya hesapları çalınmıştı vs. fotoğraf ve videolarımı yedekledim. Ve bilgisayarı komple C ve D diskim dahil formatlamak istiyorum. Şu an Windows 10 kurulu. En temiz en etkili format yöntemi hangisidir? Format sonrası flash ile Windows 11 kuracağım bilgisayarı ilk topladığım zamanki gibi yani. Bilgisi olan arkadaşlar yönlendirirse veya forumda açılan bir konu linki atarsa sevinirim. İstediğim 2 şey. Bilgisayara format atmak. Ve format sonrası sıfırdan Windows 11 kurmak. Şimdiden teşekkürler.

Format atsanız da bu bilgileriniz hala çalan kişide olacak, ne anlamı kaldı ki?

Hocam tarayıcıda Gmail şifrelerim ve bu mail hesaplarıma bağlı uygulamalar vardı yaklaşık 30-35 hesap şifresi çalındı. Dün hepsini tek tek değiştirdim. Dünden beri bir eylem olmadı. Yani şu an şifrelerim sıfırlandı bende hesaplar.

USB bellek ile açtın zaman kurulum ekranında F10 CMD açıp diskpart disk list select disk kurcan diski seç clear yaz bu sayede disk biçimlendiriliyor ve siliniyor her şey.

Hocam tarayıcıda Gmail şifrelerim ve bu mail hesaplarıma bağlı uygulamalar vardı yaklaşık 30-35 hesap şifresi çalındı. Dün hepsini tek tek değiştirdim. Dünden beri bir eylem olmadı. Yani şu an şifrelerim sıfırlandı bende hesaplar.

USB Bellek veya CD ile kurulum yapın o zaman.

USB bellek ile açtın zaman kurulum ekranında F10 CMD açıp diskpart disk list select disk kurcan diski seç clear yaz bu sayede disk biçimlendiriliyor ve siliniyor her şey.

Onu kurulum ekranında daha basit bir şekilde yapabiliyorsunuz hocam.

USB ile formatlarsanız iyi olur kurulum sırasında bütün diskleri silip yenisini oluşturabilirsiniz.

Geri
Yukarı