Virüs tamamen nasıl kaldırılır?

Physic

Hectopat
Yer
Bartın
Merhaba arkadaşlar dün bilgisayarıma format attım tertemizdi bugün ise kardeşime verdim bilgisayarı oda bir korsan oyun sitesinden bir şey indirmiş ve bilgisayara virüs bulaşmış kendi elimle silmeye çalıştım ama yine de korkuyorum bu virüsü tamamen nasıl temizleyebilirim?

Malwarebytes ve Kaspersky ile tam tarama yapın. Eğer bilgisayara tam kurulmadıysanız tekrar format atabilirsiniz. Kardeşinize de kızıp uyarın bir daha yapmaz :D

Kesin çözüm dersen format. Alternatif istersen üstteki arkadaşların önerdikleri antivirüsler ile tarama yapıp silebilirsin.

Format en etkili yöntemdir. Ancak alternatif olarak önerilen virüs programlarını deneyebilirsiniz. Bu arada ne tür bir virüs bulaştı ne yapıyor ?

Kendi elinle silemezsin çoğu durumda. Malwarebytes veya Kaspersky ile tam tarama yap. Onlar halledecektir.

Teşekkürler. Deneyceğim.

Format en etkili yöntemdir. Ancak alternatif olarak önerilen virüs programlarını deneyebilirsiniz. Bu arada ne tür bir virüs bulaştı ne yapıyor?

Hocam Chrome'da falan kuruluşunuz tarafından yönetiliyor dedi garip garip şeyler yüklendi CMD açıldı ekranda falan.

Hocam Chrome'da falan kuruluşunuz tarafından yönetiliyor dedi garip garip şeyler yüklendi CMD açıldı ekranda falan.

Açılan çalıştır penceresine Regedit yazın ve enter tuşuna basın. Burada Google' bulun ve sağ tuşla tıklayıp silin. Burada Google' bulun ve sağ tuşla tıklayıp silin. Kayıt defteri editörünü kapatın ve bilgisayarı yeniden başlatın.

Geri
Yukarı