Virüs taramasındaki çıkan virüsler

Furkanloji

Hectopat
Arkadaş

20211129_002836.jpg

Lar tanımadığım bir kişiden gelen bir linkte tıklamıştım. VirusTotal'da arattırdım ve böyşe şeyler çıktı anlayan birisi ne olduğunu söyleyebilir mi lütfen? Korkuyorum bilgilerim çalınır diye.

Bilgisayarınıza bir program inmediyse, aktif bir AV varsa ve siteye bilgilerinizi girmediyseniz çok sıkıntı olacağını sanmıyorum, düşük ihtimal

Tamamdır Android mi iPhone mi? iPhone ise yine bilgi girilmedikçe düşük ihtimal. Android'de de bir av indirip taratabilirsiniz ne olur ne olmaz diyorsanız. Siteye phishing diyen olmuş. Bilginizi girmediyseniz bir sıkıntı olacağını sanmıyorum.

Girmedim hocam hiçbir bilgi tıkladığımda 5 saniye bekletip müstehcen reklamlar çıktı sonra kapattım gönderen kişi telefonuma virüs girmiş size yollamış dedi.

Klasik phising (oltalama) siteleri işte. Açılan sitede herhangi bir bilginizi girmediyseniz korkmanıza gerek yok.

Klasik phising (oltalama) siteleri işte. Açılan sitede herhangi bir bilginizi girmediyseniz korkmanıza gerek yok.

Hocam zaten bilgi girilebilecek bir yer yoktu tıkladığımda müstehcem reklamlar çıktı.
O tür mesajlar genelde numara almak ya da sahte AV satmak gibi şeylerde kullanılır.
AV ne oluyor bu arada. Gönderen kişiyi arasam mı acaba?

Hocam zaten bilgi girilebilecek bir yer yoktu tıkladığımda müstehcem reklamlar çıktı.

AV ne oluyor bu arada. Gönderen kişiyi arasam mı acaba?
Antivirüs kısaltmasıdır. Aramanıza gerek olduğunu sanmıyorum büyük ihtimal virüsü temizlemiştir. Siz de tarama yapabilirsiniz ne olur ne olmaz diyorsanız

Geri
Yukarı