Virüs Tarayıcısı Geliştirmek Mantıklı mıdır?

Makaleler
19
Yer
Çankaya, Ankara
Virus Scanner geliştirmeyi düşünüyorum (KVRT gibi.). Sizce mantıklı mı? Veritabanı ve Heuristic tespit düşündürüyor beni. @Murat5038 ve @24099 hocam, etiketleyeyim sizi. Sizce nasıl proje? Mantıklı mı? Bir keresinde yine böyle bir proje başlatmıştım, test amaçlı kodladığım ransomware zararlısını yanlışlıkla açmam sonucunda dosyalarını şifrelemişti :D.

Son düzenleyen: Moderatör:
Virus Scanner geliştirmeyi düşünüyorum (KVRT gibi.). Sizce mantıklı mı? Veritabanı ve Heuristic tespit düşündürüyor beni. @Murat5038 ve @24099 hocam, etiketleyeyim sizi. Sizce nasıl proje? Mantıklı mı? Bir keresinde yine böyle bir proje başlatmıştım, test amaçlı kodladığım ransomware zararlısını yanlışlıkla açmam sonucunda dosyalarını şifrelemişti :D.
İmza tabanlı sistemler günümüzde ne kadar iş yapar bilmem fakat başarılar, iyi bir yazılım olursa kullanırız bile :)

İmza tabanlı sistemler günümüzde ne kadar iş yapar bilmem fakat başarılar, iyi bir yazılım olursa kullanırız bile :)
Hocam sıfırdan veritabanı oluşturmayı düşünüyorum, heuristic tespiti geliştirmeyi düşünüyorum. Geliştirmeye başladım bile. Sağ olun <3. Bir sorum olacak hocam eğer müsaitseniz. Sizce bu veritabanına çok eski zararlıları dahil edeyim mi? (2006 öncesi mesela.)

Hocam sıfırdan veri tabanı oluşturmayı düşünüyorum, heuristic tespiti geliştirmeyi düşünüyorum. Geliştirmeye başladım bile. Sağ olun <3. Bir sorum olacak hocam eğer müsaitseniz. Sizce bu veritabanına çok eski zararlıları dahil edeyim mi? (2006 öncesi mesela.)

Aslında veri tabanı işi amelelik.

Sana bir fikir vereyim onu yap. YARA kuralları oluştur, kurallara uyanları karantinaya alsın. Bu kadar basit ve işlevsel.

Aha buraya bakabilirsin. YARA bilmeyene virüscü denmez :)

Aslında veri tabanı işi amelelik.

Sana bir fikir vereyim onu yap. YARA kuralları oluştur, kurallara uyanları karantinaya alsın. Bu kadar basit ve işlevsel.

Aha buraya bakabilirsin. YARA bilmeyene virüscü denmez :)

Hocam bunu düşünmemiştim, siz deyince aklıma geldi :D. Çok sağ olun. İnşallah proje başarılı olur.

Mantıklı ama acayip yüksek para birimi isteyebilir yada uzun zaman alabilir. Veya projeniz çok başarılı olmayabilir. Benim tavsiyem virtual boxtan trojan indirin ve yaptığınız antivirüsü orada test edin. Ve bir tavsiyede bulunacağım. Eğer yaparsanız ve projeniz oldukça başarılı olursa. 100 tl yi aşmasın. İnanın bana eğer böyle yaparsanız 200 tl den daha fazla satıcaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı