Virüs tehlikesinden kurulduktan sonra ne yapmalıyım?

Luciferss

Hectopat
Çok büyük bir hata sonucu güvenli olmayan bir siteden bir dosya indirdim. Windows 10 üzerinden hızlı tarama yapmaya çalıştığım zaman taramaya başladı ancak hiçbir şekilde ilerlemedi. En son offline tarama ile hallettim sanırım durumu ama hala ufaktan bir tırsıyorum. Bilgisayar offline taramadan sonra tekrar açıldığında Chrome'a nereden geldiği belirsiz birkaç uzantı yüklenmişti hemen kaldırdım ve kötüye kullanım bildirdim. Asıl sorum şimdi güvende olduğumdan emin olmak için neler yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Superantispyware şu an indirmene değmeyecek bir yazılım. İndirdiğin dosyaları açmadıysan aslında sorun olmaması lazım.

HitmanPro, MBAM, Zemana antimalware portable ve Norton Power Eraser ile taratabilirsin. Kaçıyla taratacağın sana kalmış.
Kaspersky ile veya MBAM ile taratın Defender yetersizdir.
Defender AV test de baya iyi puan verilmiş ben şaşırdım ama yinede yetersiz bence de.

Superantispyware şu an indirmene değmeyecek bir yazılım. İndirdiğin dosyaları açmadıysan aslında sorun olmaması lazım.

HitmanPro, MBAM, Zemana antimalware portable ve Norton Power Eraser ile taratabilirsin. Kaçıyla taratacağın sana kalmış.
Hepsi ile taratacağım teşekkürler indirmeye değmeyecek programlari belirttiğiniz için.

Dediğiniz programların tümü ile tarattım teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı