Virüs Total ile Kaspersky sonuçları uyuşmuyor

Gwynbleidd 00

Hectopat
Yer
Mère-Lachaiselongue Cemetery
Daha fazla  
Selamlar arkadaşlar bu zamanlarda iyice güvenlikle ilgili sorunlar kafama takılır oldu. Bu seferde şöyle bir durum var. Daha dün forumda telefonla fotoğraf çekip atmanın yasak olduğunu öğrenince bende ekran görüntüsü nasıl alınır onu araştırdım. Ve çoğu kişinin kullandığı ve Technopat Sosyal'de de bir yazıda görünce LightShot programını indirdim kendi sitesinden. Kurdum güzelce kullanmaya başladım bir sorun yoktu. Daha sonra setup dosyası aklıma geldi ve virüs Total'de taratmaya karar verdim. 2 tane malicious buldu. Daha sonra da dosyayı Kaspersky ile tarattım ama bir şey bulamadı. Daha sonra Malwarebytes ve k. I. S ile tam tarama yaptım ama buna rağmen bir tehdit bulamadı. Sizce virüs Total mi yanlış yoksa Kaspersky mı bulamıyor? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar arkadaşlar bu zamanlarda iyice güvenlikle ilgili sorunlar kafama takılır oldu. Bu seferde şöyle bir durum var. Daha dün forumda telefonla fotoğraf çekip atmanın yasak olduğunu öğrenince bende ekran görüntüsü nasıl alınır onu araştırdım. Ve çoğu kişinin kullandığı ve Technopat Sosyal'de de bir yazıda görünce LightShot programını indirdim kendi sitesinden. Kurdum güzelce kullanmaya başladım bir sorun yoktu. Daha sonra setup dosyası aklıma geldi ve virüs Total'de taratmaya karar verdim. 2 tane malicious buldu. Daha sonra da dosyayı Kaspersky ile tarattım ama bir şey bulamadı. Daha sonra Malwarebytes ve k. I. S ile tam tarama yaptım ama buna rağmen bir tehdit bulamadı. Sizce virüs Total mi yanlış yoksa Kaspersky mı bulamıyor? Şimdiden teşekkürler.
Antivirüslerin bulduğu her şey zararlı değil aslında. Her virüs zararlı değil. Bunu nasıl anlatabilirim bilmiyorum ama, anladığınızı varsayıyorum.

VirusTotal her şeye diyor. Lisanslı Kaspersky kullanıyorsan korkma bende 1 tane çıkmışti hemen yakalıyor meret.

VirusTotal tek bir AV ile tarama yapmıyor. Onlarcası var, bazıları tehdit buluyor ancak ben onlara güvenmiyorum. Virüs olmasa bile virüs varmış gibi görünüyor. Ekran görüntüsü almak için klavyedeki "PrtSc", "Prt" ve buna benzer şekilde adlandırılan bir tuş var, ona basın. Böylelikle ekran görüntüsü kopyalanmış olur. Ctrl + V ile Sosyal'e atabilirsiniz. Windows tuşuna basılı tutup o tuşa basarsanız da Resimler klasörüne kaydedilir ekran görüntüsü. Oradan da atabilirsiniz.

Antivirüslerin bulduğu her şey zararlı değil aslında. Her virüs zararlı değil. Bunu nasıl anlatabilirim bilmiyorum ama, anladığınızı varsayıyorum.

Anladım hocam fakat benim sorum virüs Total'e ne kadar inanmalıyız. Neredeyse çoğu setup veya sitede tehdit algılıyor. Mesela +18 bir sitenin URL kopyaladım tarattım Total'de ona temiz dedi. LightShot'a ise malicious uyarsısı verdi. Herhalde Kaspersky'a güvenmek en iyisi.

Anladım hocam fakat benim sorum virüs Total'e ne kadar inanmalıyız. Neredeyse çoğu setup veya sitede tehdit algılıyor. Mesela +18 bir sitenin URL kopyaladım tarattım Total'de ona temiz dedi. LightShot'a ise malicious uyarsısı verdi. Herhalde Kaspersky'a güvenmek en iyisi.
Ben olsam ben de Kaspersky'a güvenirim. Aslında bana göre yeni Windows Defender bile çok iyi çalışıyor. Ayda 500GB aşkın veri indiriyorum. Harici bir AV kullanmıyorum.

VirusTotal tek bir av ile tarama yapmıyor. Onlarcası var, bazıları tehdit buluyor ancak ben onlara güvenmiyorum. Virüs olmasa bile virüs varmış gibi görünüyor. Ekran görüntüsü almak için klavyedeki "prtsc", "prt" ve buna benzer şekilde adlandırılan bir tuş var, ona basın. Böylelikle ekran görüntüsü kopyalanmış olur. CTRL + v ile Sosyal'e atabilirsiniz. Windows tuşuna basılı tutup o tuşa basarsanız da resimler klasörüne kaydedilir ekran görüntüsü. Oradan da atabilirsiniz.

Sağ olun hocam. Görüşlerinize katılıyorum Total'de bir sürü av var ve neredeyse çoğunlukla da ESET buluyor virüs olduğunu ilginç gerçekten. Ve ekran görüntüsü için de teşekkürler o kadar aradım bulamadım PRT tuşu ile alındığını biliyordum ama nereye atıyordu resmi onu bulamıyordum böyle daha iyi oldu.
Ben olsam ben de Kaspersky'a güvenirim. Aslında bana göre yeni Windows Defender bile çok iyi çalışıyor. Ayda 500GB aşkın veri indiriyorum. Harici bir av kullanmıyorum.

Sistem Win 10'a yetmiyor hocam ama Win 10 indirmiştin bir kere deneme süresi boyunca 1-2 hafta kadar av olmadan kullanmıştım. Yeni Defender iyi gerçekten ama 8.1 hala aynı gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı