Virüs ve Tehdit Koruması Açılmıyor

hellaboutthat

Hectopat
Virüs ve tehdit korumasını açamıyorum hep kapalı duruyor.

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarınızda herhangi bir Virüs programı kurulu mu? Eğer kuruluysa o devre dışı bırakıyor olabilir.

Kurulu değilse bile, bunu engelleyen bir virüs olabilir.

Eğer ev kullanıcısıysanız muhtemelen sebep bir zararlı yazılım.
MalwareBytes Anti Malware ile tarama yapın. Bundan sonrasında da düzgün bir antivirüs kullanmalısınız. Ücretsiz kullanacaksınız tavsiyem Kaspersky Security Cloud - Free kullanmanız.

Sistemde bir güvenlik yazılımı bulunmuyorsa büyük ihtimalle bir zararlı yazılım devre dışı bıraktı. Bu durumda sistemi iyi bir AV ile taratmalısınız.
Güvenlik yazılımından devre dışı kalsa şu yazılımı yüklediğiniz için devre dışı kaldı diye söylemesi lazım. Yanlış hatırlamıyorsam o şekildeydi. Muhtemelen yetersiz olduğu için devre dışı kaldı. Daha önce, Defender kullanırken başıma gelmişti. Microsoft forum yetkilileri bile çözememişti. Bilgisayarı sıfırlamamı önermişlerdi. Bir şans daha vermiştim başka bir aorun yaşatmıştı. O zamandan beri Defender'i önermiyor ve kullanmıyorum. :)
Microsoft forum yetkililerinin, 'Defender yeterli. 3.Parti bir yazılıma gerek yok.'
Chip Online'de de gördüğüm, Defender ile 3. Parti yazılıma ihtiyaç bitiyor. Yazılarına inanarak kurmuştum. Ama daha sonra, bilinçli bir kullanıcı olduğum halde Defender yüzünden bilgisayarıma zaralı girmiş ve Defender devre dışı kalmıştı. O güne kadar başka kişilere de Defender öneriyordum. Yaşananlardan sonra kimseye önermedim. Önermiyorum. :)
Bir şeyden bir kerede soğuyan biri değilimdir.
Defender'e çok şans verdim ama beni hep yarıyolda bıraktı.
Özetle: Defender'in ipi ile kuyuya inilmez. :)

Güvenlik yazılımından devre dışı kalsa şu yazılımı yüklediğiniz için devre dışı kaldı diye söylemesi lazım. Yanlış hatırlamıyorsam o şekildeydi. Muhtemelen yetersiz olduğu için devre dışı kaldı. Daha önce, Defender kullanırken başıma gelmişti. Microsoft forum yetkilileri bile çözememişti. Bilgisayarı sıfırlamamı önermişlerdi. Bir şans daha vermiştim başka bir aorun yaşatmıştı. O zamandan beri Defender'i önermiyor ve kullanmıyorum. :)
Microsoft forum yetkililerinin, 'Defender yeterli. 3.Parti bir yazılıma gerek yok.'
Chip Online'de de gördüğüm, Defender ile 3. Parti yazılıma ihtiyaç bitiyor. Yazılarına inanarak kurmuştum. Ama daha sonra, bilinçli bir kullanıcı olduğum halde Defender yüzünden bilgisayarıma zaralı girmiş ve Defender devre dışı kalmıştı. O güne kadar başka kişilere de Defender öneriyordum. Yaşananlardan sonra kimseye önermedim. Önermiyorum. :)
Bir şeyden bir kerede soğuyan biri değilimdir.
Defender'e çok şans verdim ama beni hep yarıyolda bıraktı.
Özetle: Defender'in ipi ile kuyuya inilmez. :)

Hocam biraz geç oluyor ama Zula hilesi indirmiştim :D Galiba oradan virüs yedim zaten aynı gece format attım.

Yeni konular

Geri
Yukarı