Virüs:Win32/Floxif.h nasıl temizlenir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Hasan1639

Hectopat
Yer
Diyarbakır/Adıyaman
Daha fazla  
Meslek
Tıp 💉 3/6
Arkadaşlar bu virüs PC'ye bulaştı. Virüs var dediği anda hemen interneti kestim ve PC'ye format attım. Açınca hala virüs uyarısı vardı. Meğerse virüs tüm disklere bulaştı. Bunu temizlemek için ne yapabilirim önerisi olan var mı? Virüs:win32/floxif.h.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşine yarar mı bilmiyorum ama;
Moderasyon Ekibi: Link "sözde" ve reklamcı bir zararlı temizleme sitesine ait olduğu için kaldırıldı.

Arkadaşlar şu Kaspersky işe yaramadı. Virüsü bulamadı.

Defender, Kaspersky'den daha iyi sanırım çünkü Kaspersky toplam 300 bin dosyaya tarama yaptı ama Defender daha yüzde 10'a gelmeden 300 bin dosyayı taramıştı. Sorun şu ki eylemler kısminda virüsü sil kısmına bastığında Defender bunu silemiyor diye bir şey diyordu.

İnterneti kapattım. Bazı fotoğraf ve resimler bozulmuştu. 30 bin resim videodan 50 tane falan bozulmuştu. Sağlamları WinRAR'da şifreleyip, Drive hesabıma yükleyip, bilgisayardaki tüm diskleri sıfırlayıp formatı çektim. Bazı dosyalar gitti ama virüsü çabuk fark ettiğim için daha büyük sorunlar olmadı. Yardımlarınız için teşekkürler arkadaşlar. İyi akşamlar.

Defender, Kaspersky'den daha iyi sanırım çünkü Kaspersky toplam 300 bin dosyaya tarama yaptı ama Defender daha yüzde 10'a gelmeden 300 bin dosyayı taramıştı. Sorun şu ki eylemler kısminda virüsü sil kısmına bastığında Defender bunu silemiyor diye bir şey diyordu.
Taranan dosya sayısıyla ilgisi yok iyiliğinin aslında. Hızlı tarama yaptıysanız daha az dosyayı taraması normal.

Tam tarama yaptıysanız da az veya çok olabilir.

Neyse, zaten format atmışsınız. Konu altına başka soru gelmesin diye kilitliyorum. İyi günler dilerim :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı