Çözüldü Virüsden kaynaklaklı dosyalar silinmiyor. Ne yapmalıyım?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Alonso

Hectopat
C'nin içinde Media adlı bir klasör var silince tekrar geliyor. Yardımıcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Teşekkürler. Ben sorunu başka bir yolla çözdüm. Windows Defender ile o dosyayı korumaya aldım. Sonrasında içindeki dosyaları sildim. Virüs dosyaları tekrar yüklemeye çalışınca Defender bildirim gönderdi. Bildrim üzerinden virüsün adını tespit edip görev yöneticisinden dosya konumunu buldum. Görev yöneticisi üzerinden virüsü kapatıp. İçinde bulunduğu klasörü sildim ve sorunu çözdüm. Çözüldü nasıl veriliyor bu arada.
Bu kadar az bilgi ile bir şey söyleyemem ama isterseniz Malwarebytes programı ile bir aratın bilgisayarı.

Virüs taraması yap.

Ayrıca kullandığın programlardan bir tanesi dosyalarını tutmak için oluşturuyor olabilir, yüklü programlarını kontrol et.

Teşekkürler. Ben sorunu başka bir yolla çözdüm. Windows Defender ile o dosyayı korumaya aldım. Sonrasında içindeki dosyaları sildim. Virüs dosyaları tekrar yüklemeye çalışınca Defender bildirim gönderdi. Bildrim üzerinden virüsün adını tespit edip görev yöneticisinden dosya konumunu buldum. Görev yöneticisi üzerinden virüsü kapatıp. İçinde bulunduğu klasörü sildim ve sorunu çözdüm. Çözüldü nasıl veriliyor bu arada.

Çözüm
Öyle virüs kaldırılmaz. Antivirüs programı zararlıyı tespit ettiyse karantinaya alacaksın o dosyayı, görev yöneticisinden kapatıp klasörü silmeyeceksin.

Malwarebytes Free ile sistemini tarat lütfen.
Daha sonra sistemine kaliteli bir antivirüs kur.

İndirdiğim antivirüs programlarından hiçbiri virüsü görmedi.
Hangi AV programlarını yüklediniz? Kaliteli programlardan birini yüklemeniz gerekirdi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı