Virüslü dosyayı silmeden onarmak mümkün mü?

BayOcean

Hectopat
Daha fazla  
Herhangi bir Anti-Virus bunu sağlayabiliyor mu? Bu işlem için hangi programı uygulamayı önerirsiniz? Misal, virüslü bir exe'yi arındırıp temiz bir şekilde kullanabilmek istiyorum. Bu mümkün mü?

Böyle bir anti virüs programı duymadım, bunu yapabildiğini iddia eden programlarında çalıştığını sanmıyorum. En iyi şansınız bağımsız bir Virtual Machine kurup dosyayı onun içinde çalıştırmak. Eğer VM metodunu kullanacaksanız, VM'in internete bağlanmadığından ve diskleri bilgisayarınız ile paylaşmadığından emin olmanız gerek.

Son düzenleme:
Dezenfeksiyon işlemi deniyor bu genelde zararlıyı zararsız değil sistemi zararsız olarak kullanabilmeni sağlıyor veya zarar vermeişsse sistemi arındırıyor AV'ler.
Bu tür genel bir algı çıkmasın yani her virüs veya zararlı arındırıp kullanırım diye.

Dezenfeksiyon işlemi deniyor bu genelde zararlıyı zararsız değil sistemi zararsız olarak kullanabilmeni sağlıyor veya zarar vermeişsse sistemi arındırıyor AV'ler.
Bu tür genel bir algı çıkmasın yani her virüs veya zararlı arındırıp kullanırım diye.
Kaspersky ile bunu yapmak için hangi adımları deneyeceğim? Genelde kendisi yok ediyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı