Virüslü Driver sonrası yapılması gereken nedir?

@Akil Gündoğan
Bir driver indirdim, açtığımda windows defender uyarı verdi bende kapattım hemen. Ardından tam tarama yaptım, 1 düşük seviyeli tehdit buldu ve kaldırdım. Ama endişeliyim. Hangi antivirüs ile taramamı önerirsiniz? İyi akşamlar.

ı love you

Millipat
@Akil Gündoğan
Bir driver indirdim, açtığımda windows defender uyarı verdi bende kapattım hemen. Ardından tam tarama yaptım, 1 düşük seviyeli tehdit buldu ve kaldırdım. Ama endişeliyim. Hangi antivirüs ile taramamı önerirsiniz? İyi akşamlar.
Kaspersky ve Malwarebytes ile tarama yapın.

Syphex

Hectopat
Neyin driverını kurduğunuzu söyleseniz keşke. Ekran kartı ise DDU ile kaldırın ve sitesinden en gücel olanı indirin, Kaspersky ve Malwarebytes ikilisi ile tam tarama yapın.

Akil Gündoğan

Exapat
Katkıda Bulunan
Yer
Türkiye
Temiz kurulum yapın. Neden temiz kurulum? Zararlı sürücü dediğinize göre büyük ihtimalle rootkit yemiş olmanız olası.

Her önünüze gelen kaynaktan sürücü kurmayın. Sürücüleri yalnızca kendi sitesinden veya burada konu açtığınızda uzman birisi paylaştı ise indirin.

Şu yazımda rootkitlerden uzun uzun bahsetmiştim. Orayı da okumanızda yarar var.

KS
TheLastComp.Bender
Temiz kurulum yapın. Neden temiz kurulum? Zararlı sürücü dediğinize göre büyük ihtimalle rootkit yemiş olmanız olası.

Her önünüze gelen kaynaktan sürücü kurmayın. Sürücüleri yalnızca kendi sitesinden veya burada konu açtığınızda uzman birisi paylaştı ise indirin.

Şu yazımda rootkitlerden uzun uzun bahsetmiştim. Orayı da okumanızda yarar var.

Herhangi bir dosya yedeklemesi yapabilecek miyim? Ayrıca tek çözüm format mı? ezgif-6-d26347593a2f.png

vazgecme

Picopat

Murat5038

Yottapat!
Katkıda Bulunan
Yer
Sakarya
İmzamdan KIS 2021 ile sistemi tam tarama yapın. Rootkit taramasında da bir sorun çıkmazsa kullanmaya devam edebilirsiniz. İçinizde şüphe veya olağan dışı sistem davranışları varsa format atmanız daha sağlıklı olur.

KS
TheLastComp.Bender
İmzamdan KIS 2021 ile sistemi tam tarama yapın. Rootkit taramasında da bir sorun çıkmazsa kullanmaya devam edebilirsiniz. İçinizde şüphe veya olağan dışı sistem davranışları varsa format atmanız daha sağlıklı olur.
Mesajınızı atmadan format attım bile, yine de yapmam gerekir mı bu testi?

Yeni konular

Yukarı