Virüslü Driver sonrası yapılması gereken nedir?

@24099
Bir driver indirdim, açtığımda windows defender uyarı verdi bende kapattım hemen. Ardından tam tarama yaptım, 1 düşük seviyeli tehdit buldu ve kaldırdım. Ama endişeliyim. Hangi antivirüs ile taramamı önerirsiniz? İyi akşamlar.

@24099
Bir driver indirdim, açtığımda windows defender uyarı verdi bende kapattım hemen. Ardından tam tarama yaptım, 1 düşük seviyeli tehdit buldu ve kaldırdım. Ama endişeliyim. Hangi antivirüs ile taramamı önerirsiniz? İyi akşamlar.
Kaspersky ve Malwarebytes ile tarama yapın.

Temiz kurulum yapın. Neden temiz kurulum? Zararlı sürücü dediğinize göre büyük ihtimalle rootkit yemiş olmanız olası.

Her önünüze gelen kaynaktan sürücü kurmayın. Sürücüleri yalnızca kendi sitesinden veya burada konu açtığınızda uzman birisi paylaştı ise indirin.

Şu yazımda rootkitlerden uzun uzun bahsetmiştim. Orayı da okumanızda yarar var.

Temiz kurulum yapın. Neden temiz kurulum? Zararlı sürücü dediğinize göre büyük ihtimalle rootkit yemiş olmanız olası.

Her önünüze gelen kaynaktan sürücü kurmayın. Sürücüleri yalnızca kendi sitesinden veya burada konu açtığınızda uzman birisi paylaştı ise indirin.

Şu yazımda rootkitlerden uzun uzun bahsetmiştim. Orayı da okumanızda yarar var.

Herhangi bir dosya yedeklemesi yapabilecek miyim? Ayrıca tek çözüm format mı? ezgif-6-d26347593a2f.png

İmzamdan KIS 2021 ile sistemi tam tarama yapın. Rootkit taramasında da bir sorun çıkmazsa kullanmaya devam edebilirsiniz. İçinizde şüphe veya olağan dışı sistem davranışları varsa format atmanız daha sağlıklı olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı