Virüslü eski harddiskten veri kurtarma

Blodreina

Hectopat
Daha fazla  
Yaklaşık 10-15 yıllık eski tip bir harddiskim var adı harddisk olarak geçiyor mu onu bile bilmiyorum. İçinde ki fotoğraf ve videoları kurtarmam gerekiyor. İçinde virüs olduğundan eminim. PC'ye taktığım zaman zar zor icine girebiliyorum fakat Windows Defender ile taramaya calistigimda yaklaşık 10 küçük boyutlu fotoğraf bile 5 dakika sürüyor. İçinde yaklaşık olarak 1000'e yakin fotograf ve video var. 3-5 fotografi zar zor tarattım ve PC'ye taşıdım fakat bu seferde taşıma işlemi neredeyse olmuyor KB'lar ile taşıyor. Bu işlem de cok cok uzun sürüyor var mi bilen, yardımcı olabilecek birileri? Windows Defender'da butun korumalar acik durumda.

İçindekileri alıyım çöpe atacam zaten mesele harddisk değil.
O zaman aktif olarak kullanmadığınız bir bilgisayar varsa ona özel aparat vasıtasıyla takıp dosyaları alabilirsiniz. Ancak sisteminizde Kaspersky ve Malwarebytes bulunsun. Çok yavaş sürebilir ona göre yapın bu olayı.

Bilgisayarımda Virtual box üzerinden kullandığım Kali Linux var. Nasil yapabilirim?
Emülatör ile ilgili bilgim yok. Fakat eğer bilgisayarınızda 2. işletim sistemi olarak Linux yüklüyse hiçbir sorun olmadan kurtarabilirsiniz. Emülatör bilgisi olanlar yardım edebilirse arkadaş için iyi olur.

Geri
Yukarı