Virüslü HDD'den veri kurtarma

Ahmet Çavdar

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Acer Aspire A715-75G - İ5 10300H 2.5 GHz Turbo 4.5 GHZ - Intel UHD Graphics & GTX 1650 - 16 GB 2933 MHz

Asus TUF Gaming FX-505DT BQ180T - R5 3550H 2.1 GHz Turbo 3.7 GHz - Vega 8 & GTX 1650 - 16 GB 2400 MHz
Meslek
Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisi
Arkadaşlar elimde eski sistemden kalma bir HDD var ama virüslü. Normal virüs olsa Kaspersky vb. bir programla hallederdim ancak anakarta bulaşan cinsten bir şey olduğunu düşünüyorum çünkü eski sistemimin de anakartı Boot başalatamıyordu ve ekranda CMD ekranı gibi satırlarda her karakter yerinde saçma sapan şekiller olan bir durum ortaya çıkıyordu. Neyse anakart öyle çöp oldu, yeni cihaz aldık. Ama o HDD içinde gerçekten önemli verilerim var. Ne yapabilirim? Bu arada gözden çıkarabileceğim dandik bir sistemim de yok, olsaydı ondan gerekli dosyaları buluta atıp onu da çöpe atardım ama maalesef.
Yardımcı olursanız sevinirim

Kaspersky ile taratıp virüs sayısını minimuma indirmekten başka çaren yok.
"Arkadaşlar elimde eski sistemden kalma bir HDD var ama virüslü. Normal virüs olsa Kaspersky vb. bir programla hallederdim ancak anakarta bulaşan cinsten bir şey olduğunu düşünüyorum çünkü eski sistemimin de anakartı Boot başalatamıyordu ve ekranda CMD ekranı gibi satırlarda her karakter yerinde saçma sapan şekiller olan bir durum ortaya çıkıyordu."

Geri
Yukarı