Virüslü olabilecek dosyayı indirip açmamak sisteme virüs sokar mı?

FAT1HIYY3

Decapat
Makaleler
2
Merhabalar ben systemrequirements adlı bir site gördüm girdim bilmeden bir düğmeye tıkladım bir dosya indi ama açmadım açmadan sildim. Virüslü olduğunu düşünüyorum. Ama dosyayı çalıştırmadım hemen sildim. Ben bu konularda aslında bilgim var ama bazı virüsler kendini otomatik açar diye bir şey duymuştum. Acaba bilgisayara bir şey olur mu? VirusTotal'den tarattım 1 anti virüs programı dışında hiçbiri virüs bulmadı.

bilgisayara daha 2 ay önce format attım

VirusTotal sonucu: VirusTotal

Son düzenleme:
Merhabalar ben systemrequirements adlı bir site gördüm girdim bilmeden bir düğmeye tıkladım bir dosya indi ama açmadım açmadan sildim. Virüslü olduğunu düşünüyorum. Ama dosyayı çalıştırmadım hemen sildim. Ben bu konularda cahilim kusura bakmayın. Acaba bilgisayara bir şey olur mu? VirusTotal'den tarattım 1 anti virüs programı dışında hiçbiri virüs bulmadı.

Hocam bi kaspersky tam tarama halleder.

Artı -3 Eksi
Merhabalar ben systemrequirements adlı bir site gördüm girdim bilmeden bir düğmeye tıkladım bir dosya indi ama açmadım açmadan sildim. Virüslü olduğunu düşünüyorum. Ama dosyayı çalıştırmadım hemen sildim. Ben bu konularda cahilim kusura bakmayın. Acaba bilgisayara bir şey olur mu? VirusTotal'den tarattım 1 anti virüs programı dışında hiçbiri virüs bulmadı.

1 AV' nin virüs bulmasıyla virüslü olacak değildir :) Systemrequirementsin dedection dosyası virüslü değil.

RAR veya EXE (V.B.) dosyası indirdiysen açmadıysan direk sil otomatik indirme özeliği devre dışı bırak tarayıcının sana sorsun her seferinde

Yeni konular

Geri
Yukarı