Virüslü siteye girince bir şey olur mu?

Loveless

Hectopat
Annem benden Instagram'dan bulduğu bir sayfanın web sitesini bulmamı istedi, sayfanın sitesini bulup annemin telefonundan açtığımda ise virüs dolu bir site çıktı, meğersem sayfa da o amaçla açılan bir sayfaymış, site durmadan farklı farklı sitelere yönlendirildiğim bir yerdi, kapattım ve annemin telefonunu Avast, Kaspersky, Esed ve Malwarebytes programlarının mobil versiyonları ile taradım, herhangi bir tehlike bulunmadı. Fakat aynı siteyi test etmek için kendi bilgisayarımdan da açtım, yine aynı yönlendirmeler vardı ve aynı zamanda siteyi açınca ''bip'' diye bir ses geldi, yine hemen kapattım ve bilgisayarımı Malwarebytes ücretsiz versiyon, Hitman Pro, AdwCleaner ve Avast önyükleme taraması ile taradım, yine bir tehlike bulunmadı.

Sizce bütün bunlara rağmen bir tehlike olabilir mi? Ne önerirsiniz?

Ek: Annemin telefonuna Malwarebytes indirince çok yavaş çalışıyordu ve zar zor tarama yapabildim, diğer antivirüsler böyle değildi, bunu çok garipsedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Her türlü platformda Kaspersky ürünü mevcuttur. Mobil için Kaspersky istemezseniz Malwarebyte tanımlama olarak iyidir.

Bilgisayar için MBAM'ı sadece tarama amaçlı kullandırıyoruz aktif koruma olarak tam koruma sağlamaz. Hiç kullanmamaktan iyidir ama.

Her türlü platformda Kaspersky ürünü mevcuttur. Mobil için Kaspersky istemezseniz Malwarebyte tanımlama olarak iyidir.

Bilgisayar için MBAM'ı sadece tarama amaçlı kullandırıyoruz aktif koruma olarak tam koruma sağlamaz. Hiç kullanmamaktan iyidir ama.

Hem telefon hem de bilgisayar için Kaspersky kullanmam, Malwarebytes'a kıyasla daha mı iyi olur?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı