Virüslü USB dosya kurtarma

attack1994

Decapat
Daha fazla  
Şimdi sıkıntı şu USB'de garanti virüs var içinde bir özel dosyalar diye uygulama .exe dosyası var. Bir de USB'nin adını içeren kısayol dosyası var açınca içindekilere erişebiliyorum ancak bildiğimiz System dosyasına çıkıyor. Açınca dosya konumunu bu kısayolun. Ben bu USB içindeki virüsten dosyalarımı nasıl zarar görmeden kurtarabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
USB içindeki sizin dosyalarınız da virüslü mü? Yoksa sadece bulaşmayı bekleyen bir .exe varsa başka bir USB'ye bir linux distrosu yazdırıp ordan boot edip alabilirsiniz diye düşünüyorum. Aklıma başka birşey gelmedi.

Antivirüs önermeyin dosyaları erişimi engeller hiçbir şey kurtaramazsınız. PC'nize deepfreeze tarzı bir uygulama kurup virüslü USB'yi takip dosyalarını alabilirsiniz. Virüs bulaştıktan sonra PC'yi yeniden başlatın PC aynı bıraktığınız şekilde geri gelir.

CMD'yi yönetici olarak çalıştırın ve sonra USB belleği takın ve şu komutları girin.
attrib -h -s /d /s *.*
Ondan sonra temizleme işlemi başarılı olacaktır USB belleği açın boş klasör göreceksiniz onların içinde virüsler olacak onları direkt silebilirsiniz ama diğer kalan dosyalar sizin dosyalar olacak işte bu kadar basit.

USB içindeki sizin dosyalarınız da virüslü mü? Yoksa sadece bulaşmayı bekleyen bir .exe varsa başka bir USB'ye bir linux distrosu yazdırıp ordan boot edip alabilirsiniz diye düşünüyorum. Aklıma başka birşey gelmedi.
bu işlemin nasıl yapılacağını bilmiyorum maalesef.
Anti-Virüs programı kullanarak?
Kaspersky'ı önerebilirim.
tahminen dosyaları siler yada engeller mantıksız dosyaları kurtarmak için
CMD'yi yönetici olarak çalıştırın ve sonra USB belleği takın ve şu komutları girin.
attrib -h -s /d /s *.*
Ondan sonra temizleme işlemi başarılı olacaktır USB belleği açın boş klasör göreceksiniz onların içinde virüsler olacak onları direkt silebilirsiniz ama diğer kalan dosyalar sizin dosyalar olacak işte bu kadar basit.
ilk defa duyduğum bir yöntem temel mantığı nedir acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı