Virüsü bilgisayardan nasıl silebilirim?

Randower

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Üniversite öğrencisi
Profil Kapağı
1524136703
Merhabalar, dizi indirmeye çalışırken yanlışlıkla bilgisayara virüs bulaştırdım. Çoğunu sildim fakat bir tanesi var bir türlü gitmiyor. Silmeye çalışıyorum fakat çalıştığı için silinemiyor. Görev yöneticisinden kapattığım anda da geri kendini çalıştırdığı için silemiyorum. Nasıl gidecek bu?

afa.PNG

Merhabalar, dizi indirmeye çalışırken yanlışlıkla bilgisayara virüs bulaştırdım. Çoğunu sildim fakat bir tanesi var bir türlü gitmiyor. Silmeye çalışıyorum fakat çalıştığı için silinemiyor. Görev yöneticisinden kapattığım anda da geri kendini çalıştırdığı için silemiyorum. Nasıl gidecek bu?

Eki Görüntüle 843934
Hocam zaten diğer sildiğinizi zannettiğiniz virüsleri görev yöneticisinden silemezsiniz. Malwarebytes indirin.

Çoğunu sildim fakat bir tanesi var bir türlü gitmiyor.
Nasıl sildin? Zararlıyı kendin silemezsin. Bu tür bilinçsiz davranışlarda bulunmayın geri alın sildiklerinizi çöpten silmediyseniz. İmzamdan KIS 2021 indirip tam tarama yapın.

Hocam zaten diğer sildiğinizi zannettiğiniz virüsleri görev yöneticisinden silemezsiniz. Malwarebytes indirin.
Görev yöneticisinden değildi. Bir sürü program inmeye başladı. Reklam tarzı asla kullanmayacağım uygulamalar bi anda inmeye başladı. Ben de hepsini tespit edip tek tek sildim.
Nasıl sildin? Zararlıyı kendin silemezsin. Bu tür bilinçsiz davranışlarda bulunmayın geri alın sildiklerinizi çöpten silmediyseniz. İmzamdan KIS 2021 indirip tam tarama yapın.
Virüs olarak bahsettiğim şeyler reklam gibi kendi otomatik inen ve asla kullanmayacağım uygulamalar. Örnek olarak Flash Player indirirken yanında Google Chrome indirmesi gibi. Ben de bilgisayara yeni SSD alıp daha 2 gün önce format ve temiz kurulum yaptığım için ne sildiğimi biliyorum. Sadece bu kaldı bu da gitmiyor.
Kaspersky indirip yaptığım taramalar sonucunda 2 tane trojen riski bulduğu dosyayı sildi fakat ekran görüntüsü olarak paylaştığım dosya halen duruyor ondan kurtulamadım :D

Kaspersky indirip yaptığım taramalar sonucunda 2 tane trojen riski bulduğu dosyayı sildi fakat ekran görüntüsü olarak paylaştığım dosya halen duruyor ondan kurtulamadım :D
İmzamdan sistem tarama 1 ve 2 sonucunu paylaşın.

Geri
Yukarı