Çözüldü VirusTotal Auto Hotkey'de zararlı gösteriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Virüs yok. Yazılımın mantığına göre sizin adınıza işlem yapabiliyor. Bundan ötürü "şüpheli" olarak görünmüş. False-Positive kısaca.

@Murat5038 daha güzel bir açıklama yapabilir belki. :)
Yeni gördüm konuyu. Saçma konular arasında kaynamış.
Üreticinin açıklaması. İndirilen dosya 7 gün olmuş çıkalı sürekli güncellenene yazılımlar bu tür durumlara düşebilir. Yapısı gereki key stroke ve regeditte kısıtlı bölümlere izni olduğundan yanlış alarm olarak geçiyor.
Ancak bunu dedim diye sisteminde bilginiz dahilinde olmayan şekilde çalışıyorsa şüphelenebilirsiniz.
Ek olarak Autoit kullandığı için çoğu basit zararlılarda da kullanıldığından bu uyarı vermesi doğal.
Virüs yok. Yazılımın mantığına göre sizin adınıza işlem yapabiliyor. Bundan ötürü "şüpheli" olarak görünmüş. False-positive kısaca.

@Murat5038 daha güzel bir açıklama yapabilir belki. :)

Yönetici izinleri ile oynadığı için öyle gözüküyordur.

Siber güvenlik ile ilgilenen bir bilgisayar mühendisi olarak söyleyebilirim ki son antivirüs güvenlik yöntemleri ile birlikte PowerShell kullanan, kendi kendine arka planda işlem yapmaya çalışan programlar tehdit olabileceği fikriyle engelleniyor. Şahsen antivirüs programlarının kendi yazdığım Python kodunu bile virüs olarak görüp çalışmasını engelleyen durumlarla karşılaştım. Orijinal siteye güveniyorsanız kullanmaya devam edebilirsiniz. Ancak yine de iyice araştırmakta fayda var.

Siber güvenlik ile ilgilenen bir bilgisayar mühendisi olarak söyleyebilirim ki son antivirüs güvenlik yöntemleri ile birlikte PowerShell kullanan, kendi kendine arka planda işlem yapmaya çalışan programlar tehdit olabileceği fikriyle engelleniyor. Şahsen antivirüs programlarının kendi yazdığım Python kodunu bile virüs olarak görüp çalışmasını engelleyen durumlarla karşılaştım. Orijinal siteye güveniyorsanız kullanmaya devam edebilirsiniz. Ancak yine de iyice araştırmakta fayda var.
Sizleri bu tür konularda Güvenlik kategorisinde görmek isteriz. İnsanlara büyük katkılarınız olabilir. :)

Güvenlik alanın da sosyal üzerinde az kişileriz :D. Sizi görmek bizi mutlu eder.

Geri
Yukarı