VirusTotal AVG'de Virüs Buluyor

392450

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar bilgisayarımı formatladıktan sonra ücretsiz denemesini önceden aldığım AVG'yi tekrar kurayım dedim ve bundan sonra kuracağım her şeyi VirusTotal'e taratacağım dedim. Neyse AVG'yi kurarken de ne olur ne olmaz diye attım ve VirusTotal AVG'nin setup .exe'sinde virüs buldu. Sizce göz ardı etmeli miyim?

Link: VirusTotal

Community yorumu da yok AVG'nin programı gibisinden. Direkt AVG'nin kendi sitesinden indirdim zaten biraz tuhaf, emin olamadım.

False Positive. Yani endişelenmenizi gerektirecek bir durum yok.

VirusTotal, AVG'nin kurulum aracında virüs bulmuyor. AVG'nin kurulum aracının trojan içerdiğini, Jiangmin motoru buluyor. Bu motoru pek kâle almanızı önermem, yanlış pozitif gibi duruyor. Zaten resmi siteden indirdiğinize göre, endişelenmenize gerek yoktur.

Kendi çapımda, yanlış pozitifi anlatmaya çalıştığım bir makale bulunuyordu. İsterseniz, göz atabilirsiniz.

VirusTotal, AVG'nin kurulum aracında virüs bulmuyor. AVG'nin kurulum aracının trojan içerdiğini, Jiangmin motoru buluyor. Bu motoru pek kâle almanızı önermem, yanlış pozitif gibi duruyor. Zaten resmi siteden indirdiğinize göre, endişelenmenize gerek yoktur.

Kendi çapımda, yanlış pozitifi anlatmaya çalıştığım bir makale bulunuyordu. İsterseniz, göz atabilirsiniz.
Peki hocam Community yorumları olmaması tuhaf değil mi? Genelde esprisine bir yazılar falan olur, virüs programında virüs gibisinden.

Peki hocam Community yorumları olmaması tuhaf değil mi? Genelde esprisine bir yazılar falan olur, virüs programında virüs gibisinden.
Belki de kullanıcılar, antivirüs yazılımı içerisinde herhangi bir tehdit olmayacağını düşündüklerinden dolayı herhangi bir şekilde dosyayı oylamadılar veya yorumda bulunmadılar. Bunun dışında, indirilen kurulum aracının dosyasının adı farklı olabileceğinden dolayı da, aynı topluluk içerisindeki oylama sistemini görememiş olabilirsiniz. Taratılan dosyanın adına göre değişiklik gösterebiliyor gibi gözüküyor fakat tam olarak neden kaynaklandığını bilmiyorum.

Eğer hesabınız bulunuyorsa, oylama sisteminde artı oy verebilirsiniz mesela.

Yeni konular

Geri
Yukarı