VirusTotal, "Musallat.exe silici"de virüs buldu

leone1907

Hectopat
Az önce deneme yaptım, şu meşhur musallat.exe dosyasında bir sürü zararlı buldu ama bu dosya musallat virüsünü temizleyen tek exe. Temizlerken başka virüsler mi yayıyordur yoksa bu site mi hatalı?

Hep söylüyoruz bu çöp yazılıma güvenmeyin diye.
MuSaLLaT çok bilinen ve basit bir virüs. Herhangi bir anti-virüs programı ile tam tarama yapınca silinir.

Kaybolan dosyanız varsa ilgili dizinde CMD'yi açıp şunu yazın: attrib -h -r -s /s /d *.*
Bu komut tüm gizli klasör ve dosyaları geri gösterir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Musallat yediyseniz AV'ler bulup temizliyor. Virüsü yapan kişinin virüsü kaldıracak kod yazmasını düşünmek lazım.
MuSaLLaT çok bilinen ve basit bir virüs. Herhangi bir anti-virüs programı ile tam tarama yapınca silinir.

Kaybolan dosyanız varsa ilgili dizinde CMD'yi açıp şunu yazın: attrib -h -r -s /s /d *.*
Hocam attrib -h -r -s /s /d *.* ile attrib /s /d -r -a -s -h arasında bir fark var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Musallat çok bilinen ve basit bir virüs. Herhangi bir Anti-Virüs programı ile tam tarama yapınca silinir.

Hocam VirusTotal çöp değil ki.

Musallat yediyseniz Av'ler bulup temizliyor. Virüsü yapan kişinin virüsü kaldıracak kod yazmasını düşünmek lazım.

Hocam attrib -h -r -s /s /d *.* ile attrib /s /d -r -a -s -h arasında bir fark var mı?

Yok şu an yemedim, başka bir PC'de vardı bu musallat.exe ile temizlemiştim dosyayı taratınca çıkan sonuç;

Dosya Ekleri

• Screenshot 2021-06-12 at 12-33-28 VirusTotal.png
    Screenshot 2021-06-12 at 12-33-28 VirusTotal.png
    77,1 KB · Görüntüleme: 177

Yeni konular

Geri
Yukarı