VirusTotal taratması nasıl yapılır?

jkrwlng

Centipat
Merhaba, VirusTotal'den bir dosya taratmak istiyorum ama dosyayı da indirirsem virüs bulaşır diye indiremiyorum. O yüzden indirme linkini tarattım ve virüs bulamadı. Dosyayı indirmeden taratmanın bir yolu yok mu? Veya indirirsem virüs bulaşır mı?

Merhaba, VirusTotal'den bir dosya taratmak istiyorum ama dosyayı da indirirsem virüs bulaşır diye indiremiyorum. O yüzden indirme linkini tarattım ve virüs bulamadı. Dosyayı indirmeden taratmanın bir yolu yok mu? Veya indirirsem virüs bulaşır mı?
Dosyayı açmazsanız sıkıntı olmaz.

Virüs, açtığınızda etkinleşir; indirdiğinizde değil. Dosyayı indirin ve virüstotale atıp taratın.

Virüsü indirin ve VirüsTotal'e atın ardından silin. Virüsü çalıştırmadığınız yani 2 kere üstüne tıklamadığınız/sağ tık başlat yapmadığınız sürece çalışmaz yani bilgisayarınıza da zarar veremez.

Windows 11 kullanıyorum.

Açmazsanız bir şey olmaz korkmayın.

Tamam deneyeyim bakalım virüs çıkacak mı dosyada.

1675685533765.png

Şöyle bir dosya.

Geri
Yukarı