VirusTotal ve Kaspersky tarama sonuçları nasıl?

kokolakiss

Hectopat
Daha fazla  
Tüm forumdaki arkadaşlarıma selamlar.

Öncelikle oyunindir.VIP sitesine güvenebilir miyim?

Benim siz yardımsever dostlarımdan ricam bu oyuna ait yapılmış olan Türkçe yamayı bulmak istiyorum. oyunindir. VIP sitesinden bulduğum yama 23.82 MB boyutunda. İndirdim, ancak kurulum yapmadan RAR'lı haldeyken (boyutu 23.82 MB) VirusTotal'de tarama yaptığımda 4 adet tespit edildi.

Dosyayı RAR'dan çıkarıp (boyutu 34.39 MB) VirusTotal'de tarattığımda ise 9 adet tespit edildi.

Bilgisayarımda kurulu Kaspersky Total Security ile tarattım uyarı vermedi.
Ama Virustotal uyarılarının içinde Trojan ve Malware Cryptor olunca endişeleniyorum. Bilgisayarımdaki verilerin şifrelenmesinden , format atmak zorunda kalmaktan korkuyorum.

Sizin görüşleriniz nelerdir? Şimdiden çok teşekkürler.

Siz konuya hakim dostlarımdan ricam, ekran görüntülerini attığım sonuçlara göre bana yardımcı olmanızdır.

Şimdiden tüm yardımsever forum arkadaşlarıma teşekkürler ederim. Saygılarımla.

Dosya Ekleri

• virustotal açılmışl.jpg
    virustotal açılmışl.jpg
    99,8 KB · Görüntüleme: 75
  • virustotal rarlı.jpg
    virustotal rarlı.jpg
    97,9 KB · Görüntüleme: 66
  • virus tarama kaspersky.jpg
    virus tarama kaspersky.jpg
    26 KB · Görüntüleme: 67
  • virus tarama kaspersky-2.jpg
    virus tarama kaspersky-2.jpg
    38 KB · Görüntüleme: 89
İlginize ve desteğinize çok teşekkür ederim. Türkçe yama exe dosyasını kurup , kullanmamda sizin görüşünüze göre bir sakınca olmaz değil mi?

Bir de yama dosyasını kurduktan sonra, sistemimde bir zararlı olup olmadığından, arka planda sıkıntı olmadığından emin olmam için ne yapmamı tavsiye edersiniz?

Teşekkür ederim.
Ben de bu siteden indirme yapıp Kaspersky ile taratıyorum. Temizse devam ediyorum, şimdiye kadar bir sorun olmadı.
İlginize ve desteğinize çok teşekkür ederim.

İlginize ve desteğinize çok teşekkür ederim. Türkçe yama exe dosyasını kurup , kullanmamda sizin görüşünüze göre bir sakınca olmaz değil mi?

Bir de yama dosyasını kurduktan sonra, sistemimde bir zararlı olup olmadığından, arka planda sıkıntı olmadığından emin olmam için ne yapmamı tavsiye edersiniz?

Teşekkür ederim.
Sonuçlardan false-positive olduğunu düşünüyorum, dolayısı ile sıkıntı olmaz. Arkaplanda zararlı çalışmadığından büyük ölçüde emin olmak için sistemde iyi bir AV kurulu olması yeter, siz de Kaspersky kullanıyormuşsunuz.

Hop hop hop!

Herkes False-Positive demiş, ama buradaki tehlikeden bahseden kimse olmamış.

Diyelim ki;

Bizim bir zararlı bir dosyamız var ama bu dosya çok yeni, daha 1 aylık. (Yeni geliştirilen bir dosya çoğunlukla AV'lerin veritabanına eklenmemiştir.) hadi adı Abidin olsun, atıyorum 8 Vendor bu dosyayı zararlı olarak tespit etmiş ama biricik Kaspersky'ciğimiz sezgisel taramayı bazı nedenlerden dolayı atlayarak Abidin'i temiz olarak işaretlemiş, bu dosyayı silecek misiniz yoksa "Allah ne verdiyse!" diyerek açacak mısınız?

Hadi oradan! Her AV'in bir açığı vardır ve gördüğüm kadarıyla Kaspersky'de bu açıklardan biraz fazla var. (bkz. Consumer.)

1- (Bu, bilinen bir zararlı yazılım.)
1638537603612.png

1638537806900.png

(Hash, Magnet linklerine karşı çizildi.)
(Alıntı ve Taslak 2 dakika sonra çöktüğü için bir sonraki görsel Ekran Alıntısı Aracı ile çekilmiş olacak.)
2 - (Bu, bilinen bir zararlı yazılım.)
1638538278255.png
1638538471885.png

(Hash, Magnet linklerine karşı çizildi.)

Sorunuza gelecek olursak, dosya güvenli gözüküyor. Dosyayı açabilirsiniz fakat bir sonraki sefer bu tür dosyaları açarken güvenlik risklerine karşı önlemlerinizi aldığınızdan emin olun!
(Kötü Gramer için çok özür dilerim!)

Yeni konular

Geri
Yukarı