Çözüldü VirusTotal ve Malwarebytes taraması sonucu dosya silinmeli mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Wardom

Decipat
Yer
İstanbul
Tarama sonucunda trojan Crypt diye bir virüs buldu spdrmn-hook_orig.dll dosyasında silmem gerekli mi?

Spider-Man Türkçe yama kurmuştum.

Bayağıdır kurulu PC'de.
Bir problem yaratır mı ne yapmam lazım?
@408157

Son düzenleme:
Çözüm
Oyunun tüm dosyalarını mı? Yoksa DLL ve exe dosyası mı sadece?

Umarım URL'yi doğru atmışımdır.

Hybridte Windows 10 seçtim bir de tor tiki kapalı.
Net şekilde zararlı diyemiyor hiçbir tarama motoru, falcon sandbox raporu oluşmamış o sebeple ben de doğrudan zararlıdır diyemem fakat sezgisel taramaların büyük kısmı Win32.Crypt, Ransom veya PALLAS.H gibi riskli sonuçlarda karar kılmış. Kullanmayın, muhtemelen zararlı. Exe dosyasına gelince, sorun göremedim fakat yetkilendirmeleri çok yüksek, tuş kaydından ekran görüntüsü almaya kadar çok geniş bir alanda yetkiye sahip.
Tarama sonucunda trojan Crypt diye bir virüs buldu spdrmn-hook_orig.dll dosyasında silmem gerekli mi?

Spider-Man Türkçe yama kurmuştum.

Bayağıdır kurulu PC'de.
Bir problem yaratır mı ne yapmam lazım?
@408157

Bence silin yamayı oyunu bitirdiyseniz.

Bitirip bitirmemem problem değil.
Eğer PC'ye veya güvenliğe problem yaratacaksa direkt sileyim.

Bu yamayı nereden indirdiniz? Türkçe yamalar false positive olabiliyor ama bu biraz fazla gibi. Açıkçası @Dutchman daha iyi inceleyebilir daha bilgili. Ben silin derim.

Bu yamayı nereden indirdiniz? Türkçe yamalar false positive olabiliyor ama bu biraz fazla gibi. Açıkçası @Dutchman daha iyi inceleyebilir daha bilgili. Ben silin derim.

Yazmıştım yukarıda.

Peki eğer zararlı bir yazılım ise yaklaşık 6 7 aydır PC de duruyor.
Ne gibi bir problem yaratabilir?

Geri
Yukarı