VirusTotal'deki bazı antivirüsler yanlış sonuç verebilir mi?

Xeantor

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba ben VirusTotal'de bir setup dosyadı tarattım. Sadece bir av trojan dedi. Sizce bu dosya virüslü olabilir mi?
Vt linki:VirusTotal
Ve dosya 600 MB upload etmesi uzun sürüyor daha hızlı bir şekilde upload edebilir miyim?

Virus Total 55'e yakın antivirüs barındırdığından bazı antivirüsler yanlış sonuç verebilir. Kaspersky Malwarebytes'in dedikleri daha önemlidir. Dosyada herhangi bir sorun yok. Jiangmin bilindik bir antivirüs değil. Daha hızlı upload için paket vb. şeyler satın almanız gerekebilir. Kaspersky, ESET, Norton gibi antivirüsler temiz bulmuş.
Peki ya önemli avler derken. Ben de bir dosyayı tarattığımda Malwarebytes ve Comodo var demişti ancak Kaspersky ile ESET temiz çıkmıştı. Sonuç ne olmuş oluyor?
O dosyayı indirmeni veya açmanı önermem.

Merhaba @Xeantor. Son zamanlarda çoğu kişi, VirusTotal üzerinde tarama gerçekleştirmiş olduğu kurulum/başlatıcı dosyalarında tehdit olduğu yargısına varıyor. Çoğunlukla bu durumu, paylaşmış olduğunuz bağlantı adresindeki gibi Jiangmin motoru sağlıyor. Son zamanlarda Jiangmin motorunun sıklıkla yanlış pozitif sonuçlar yaptığını gözlemledim. Örneğin aşağıdaki konu içerisinde Minecraft'ın başlatıcı dosyası taratılıyor ve Jiangmin motoru direkt olarak tehdit bulunduğunu belirtiyor. Bu durumda, yanlış pozitif sonucu olmayan veya en aza indirgeyen antivirüs motorlarına güvenmeniz gerekiyor.

Ayrıca, yanlış pozitif konusunda aşağıdaki makaleye de göz atabilirsiniz.

Geri
Yukarı