Visual Studio 2019'da C# dilinde kodlanan program virüs olarak algılanıyor

OnurSevki

Femtopat
Daha fazla  
Visual Studio 2019'da C# dilinde bir program kodlayıp exe olarak virüs Total'de taratıyorum ve 72 antivirüs adını pek duymadığım antivirüsler bunu virüs 4/72 şeklinde algılıyor ama herhangi bir virüs yok. Sadece test etmek için bir program yaptım şöyle mesela adam kullanıcı adı ve şifresini giriyor ve adamın yazdığı şeyler (kullanıcı adı, şifre ) benim Gmail'ime geliyor ve bende bu bilgilerle birlikte ona programımda hesap açıyorum, ve kaydediyorum ve daha sonra o uygulamama şifresiyle girebilecek. Tabii ki kötü bir amacım yok bunun dışında yaptığım uygulamalarda kod yazmasam bile virüs olarak algılandığı oluyor.
Sizce bu virüsler gerçek ve zararlı mı yoksa yanlış pozitif ve zararsız mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şifre çalmaya çalıştığınızı düşünüyor olabilir virüs programı. Zaten mantıklı bir hareket de değil yaptığınız, ayrıca bir yönetim paneli tasarlayıp oraya başvuru gönderip orada onaylamanız çok daha mantıklı bir hareket olacaktır.

Zaten programı kendim denemek için kimseyle paylaşmak gibi bir düşüncemde yok izlediğim bir videoda uygulamalı olarak öğrenmek için yapmıştım cevabınız için teşekkürler bir de bazen hiçbir kod yazmamama rağmen virüs olarak algılanıyor.

Virüs programları genelde programın sonuçlarına bakar, mantığı anlamaktan uzaktırlar. Mesela yanlışlıkla kısır döngüye giren bir kod yazarsanız bu da sistemin gücünü tüketen bir virüs olarak algılanır. Her şeyin bir sebebi var, virüs programları virüs tespit etmekten çok program davranışına göre sınıflandırma yapar. Hiç kod yazılmamış bir programı da virüs olarak algılıyorsa zaten o virüs programına diyecek sözüm yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı