Visual Studio checkbox stili değiştirme

• Konuyu başlatan Jwol
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 8
  • Görüntüleme 301

Jwol

Hectopat
Selam dostlar. Checkbox kutucuğunu değiştirmek checklendiği zaman ki tiki de ve boyutunu da değiştirmek istiyorum araştırdım fakat hiçbir yerde yok. Yardımcı olur musunuz?

Checkbox a çift tıklayıp check olayı değiştiğindeki Event'e bir if koşulu yazın koşuk checkbox1.checked = true veya false olarak, içerisine de hangi özelliği değiştirmek istiyorsanız onu yazın.
Örnek:

ASP.net:
If checkbox1.checked = true
checkbox1.text = "tıklandı"
Else If checkbox.checked = false
checkbox.text = "tıklanmadı"

Gibi hangi özelliğini değiştirmek istiyorsanız o özelliği kullanın.
Verdiğim örnekte checkbox1'i işaretlediğinizde checkboxta tıklandı yazacak checki kaldırdığınızda tıklanmadı yazacak. Siz de kendinize göre size, font neyi değiştirmek istiyorsanız ona göre yazın.

Son düzenleme:
Checkbox a çift tıklayıp check olayı değiştiğindeki Event'e bir if koşulu yazın koşuk checkbox1.checked = true veya false olarak, içerisine de hangi özelliği değiştirmek istiyorsanız onu yazın.
Örnek:

ASP.net:
If checkbox1.checked = true.
checkbox1.text = "tıklandı"
Else If checkbox.checked = false.
checkbox.text = "tıklanmadı"

Gibi hangi özelliğini değiştirmek istiyorsanız o özelliği kullanın.
Verdiğim örnekte checkbox1'i işaretlediğinizde checkboxta tıklandı yazacak checki kaldırdığınızda tıklanmadı yazacak. Siz de kendinize göre size, font neyi değiştirmek istiyorsanız ona göre yazın.

Dediğinizi biliyorum zaten sormak istediğim şey o değil. Hani vs da checkbox kutucuk stili hep aynı ya o kutucuk stilini değiştirmek istiyorum.

Dediğinizi biliyorum zaten sormak istediğim şey o değil. Hani vs da checkbox kutucuk stili hep aynı ya o kutucuk stilini değiştirmek istiyorum.

Maalesef Visual Studio'nun kendi UI haricinde kullanamazsınız. Anca Studio'nun kendi verdiği propertieslerde düzenleme yaparak kullanabilirsiniz.

Visual Studio paket yöneticisi ile Framework indirerek yapabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı