Visual Studio code otomatik kontrol

Melocet

Hectopat
Yer
Konya
Daha fazla  
Merhaba Visual Studio'da kod yazarken bir satır da hata yaptım, "" aralarında olan kodu " işaretini koymayı unuttum bunu otomatik kontrol edebilmemin bir yolu var mıdır?

Aşağı tarafta hata bölümü var orada satırına kadar veriyor hatayı.

Gözükmüyor.

Kodu çalıştırmaya çalıştığında sana hata verir zaten. Hatanın neden kaynaklandığını söyler. Sen de ona göre sorunun ne olduğunu anlarsın.

Oyun dil dosyası olduğu için oyuna girene kadar göremiyorum hatanın nerede olduğunu .txt uzantılı olduğu için kontrolde etmiyor.

.txt ile ne kodu yazıyorsunuz acaba?

Oyun motorlarını yapan adamlar aptal değil. Düzgün bir şekilde programlama yapıyorsanız size o hatayı bir şekilde söyler. Neyi kullanarak ne yaptığınızı açıkça belirtin.

Bu şekilde, böyle olduğu için hata göstermiyor oyuna girince satır gözükmüyor.

Dosya Ekleri

• 1603875166613.png
    1603875166613.png
    143,8 KB · Görüntüleme: 204
Birileri 2003'ten kalma teknoloji ile uğraşıyor, ne güzel.
Türkçeye çevirdiğinizi varsayıyorum. Sol taraftakileri zaten ellemeyeceksiniz. Sağ tarafta da değişkenlerden gelenleri ellemeden düzgünce çevirinizi yapacaksınız. Orijinal dosyanın kopyasını bulundurursanız kontrol için kullanabilirsiniz. Daha önce birkaç kere böyle çeviri yaptım. Pek hata yapılacak bir şey değil.

Sol taraftakileri ben yazıyorum diyorsanız yapacak bir şey yok. VS Code bunun için değil. Buna özel bir eklentisi olduğunu da sanmıyorum. Sadece metin işlemcisi olarak kullanıyorsunuz onu şu an.

Birileri 2003'ten kalma teknoloji ile uğraşıyor, ne güzel.
Türkçeye çevirdiğinizi varsayıyorum. Sol taraftakileri zaten ellemeyeceksiniz. Sağ tarafta da değişkenlerden gelenleri ellemeden düzgünce çevirinizi yapacaksınız. Orijinal dosyanın kopyasını bulundurursanız kontrol için kullanabilirsiniz. Daha önce birkaç kere böyle çeviri yaptım. Pek hata yapılacak bir şey değil.

Sol taraftakileri ben yazıyorum diyorsanız yapacak bir şey yok. vs code bunun için değil. Buna özel bir eklentisi olduğunu da sanmıyorum. Sadece metin işlemcisi olarak kullanıyorsunuz onu şu an.

Tamamdır, yardımların için teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı