Visual Studio çok RAM harcıyor

HamitizmForever

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam yakın zamanda bahsettiğim Football Manager oyunun yapımına başlayacaktım fakat Visual Studio fazla RAM harcıyor ve arkada başka bir şeyler açık onları kapatamam. Bu sorunu nasıl çözebilirim bir çözümü var mı?

Dostum bir IDE kullanıyorsun ve az RAM kullanmasını bekliyorsun bu istediğin imkansız gibi birşey, daha projeye başlamadan bu kadar RAM harcıyor ve RAM'in yetmiyorsa başka alanlara yönel.

Arkadaşlar selam yakın zamanda bahsettiğim Football Manager oyunun yapımına başlayacaktım fakat Visual Studio fazla RAM harcıyor ve arkada başka bir şeyler açık onları kapatamam. Bu sorunu nasıl çözebilirim bir çözümü var mı?
VS ağır bir program zaten. Eklentiler(özellikle görsel Form tasarım aracı gibi eklentiler çok fazla) RAM kullanır. Eğer ağır bir eklenti kullanmıyorsanız herhangi çözüm öneremem maalesef. VSC'ye veya JetBrain'in editörlerine ve IDE'lerine bakmanızı öneriririm. JetBrain'in IDE'leri de RAM tüketiyor ama VS'ye göre daha az.

Form üzerinden çalışma yapıyorum. Mecburi
Form üzerinden çalışma yapmak için VS şart değil. VS sadece görsel tasarım aracına sahip. Form dilin bir getirisi. Onu istediğiniz IDE ile veya editör ile yazabilirsiniz ancak VS kadar kolay olmaz.
Örneğin Eclipse Java IDE için görsel tasarım eklentisi vardı. Eğer geçeceğiniz IDE'de bunun gibi bir eklenti varsa daha kolay olur.

Tek kelime ile anlatmam gerekirse işkence. Notepad ile kod yazmak zor.

Yeni konular

Geri
Yukarı