Çözüldü Visual Studio Form uygulaması üst bölümün rengini değiştirme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

lawny

Decapat
Makaleler
3
Başlıkta tam olarak adlandıramadım, SS'te göreceğiniz üzere o kısmın rengini nasıl değiştirebilirim? Veya değiştirmem mümkün mü? Sadece kod ile değiştiriliyorsa C# çalışıyorum, yardımcı olacak arkadaşlara teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Screenshot_175.png
    Screenshot_175.png
    4,5 KB · Görüntüleme: 58
Çözüm
FormBorderStyle özelliğini None yapıp kapatma butonları ve pencereyi hareket ettirme mekanikleri dahil her şeyi kendiniz kodlamanız gerek. Alternatif olarak kendi temanızı yazabilirsiniz ya da hazır tema kullanabilirsiniz.
FormBorderStyle özelliğini None yapıp kapatma butonları ve pencereyi hareket ettirme mekanikleri dahil her şeyi kendiniz kodlamanız gerek. Alternatif olarak kendi temanızı yazabilirsiniz ya da hazır tema kullanabilirsiniz.

Çözüm

Yani uğraştırır diyorsunuz. Bence değmez, zaten öğrenme amaçlı yapıyorum bunları bir işime yaramayacak yaptığım uygulama. Yinede çok teşekkür ederim. 🙂
Bir panel alın ve dock özelliğini top yapın. Ardından yukarıda @Kerem00 hocamın dediği gibi user32.dll dosyasını entegre etmeniz lazım projeye.
Teşekkür ederim. 🙂

Yani uğraştırır diyorsunuz. Bence değmez, zaten öğrenme amaçlı yapıyorum bunları bir işime yaramayacak yaptığım uygulama. Yinede çok teşekkür ederim. 🙂
Alternatif olarak WinForms değil WPF uygulaması açarak XML ile daha detaylı temalamalar yapabilirsiniz. System.Drawing yerine WPF'in XML özelliğini kullanmak daha kolay oluyor ve güzel gözüküyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı