Visual Studio Unity ile nasıl ilişkilendirilir?

BizonHasan

Picopat
Daha fazla  
Visual Studio donmuştu yukarıda uyarı vermişti, Unity uzantısını kesmek yardımcı olabilir diye. Ben de bastım sonra tekrar açarım diye. Sonra uzantılardan Unity devre dışı diyordu tekrar açtım. Altta Visual Studio tekrar açılana kadar güncellenecektir diye, ben de kapayıp açtım değişiklikler kaydedilsin diye ama uzantılardan açtığımda hala Unity devre dışı halde gözüküyordu (unity araçları). Sonra Visual Studio'da sağda Assembly c-sharp uyumsuz hatası aldım. Ve düzeltemiyorum Unity ile nasıl ilişkilendirebilirim ve assebmly c-sharp uyumsuzluğunu nasıl düzeltirim? Not: Unity'de edit->preference dan Visual Studio 2019 zaten seçili.

Son düzenleyen: Moderatör:
Unity'den klasör oluşturup sağ tık creat> C# scripts ile C# dosyası oluşturabilirsin.

Unity'den klasör oluşturup sağ tık creat> C# scripts ile C# dosyası oluşturabilirsin.
Hocam bunu zaten biliyorum. Benim demek istediğim visual studio ile unity yi nasıl ilişkilendireceğimiz.Bunu unity preferencedan yaptım. Visual Studio dan iptal etmiştim geri ilişkilendirmek için tıkladığımda da değişiklikleri kaydetmek için yeniden başlat diyor ve yeniden başlayınca unity aletleri hala devre dışı gözüküyor.
Visual Studio yu sildim tekrar yükledim düzeldi bilgin olsun.

Son düzenleme:
Hocam aynı sorun bende de var yardımcı olur musunuz ?
Hocam bunu zaten biliyorum. Benim demek istediğim visual studio ile unity yi nasıl ilişkilendireceğimiz.Bunu unity preferencedan yaptım. Visual Studio dan iptal etmiştim geri ilişkilendirmek için tıkladığımda da değişiklikleri kaydetmek için yeniden başlat diyor ve yeniden başlayınca unity aletleri hala devre dışı gözüküyor.

Visual Studio yu sildim tekrar yükledim düzeldi bilgin olsun.

Unity'de Window'dan Preferences'a girip External Tools'ta en üstteki External Script Editor'ü Visual Studio seçmeyi dener misin? Veya yüklemediysen Visual Studio Installer'dan Visual Studio Tools for Unity paketini indir. Bu şekilde kod yazman çok zor olur.

Visual studiotu seçtiğine 2 kutucuk işaretli olucak öyle kalsın

Bu sorun başka bir projede olursa yine aynı ayarları yapın
Bu arada bende koda değişkenler tanıttım ama yerleştiremiyorum çözümü olan var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı