Vivaldi "Beni izleme isteği gönder" ayarı nedir?

Ascendency

Hectopat
Makaleler
3
Bu ayar nedir?
1617104617265.png

Son düzenleme:
Do not track yani diyelim ki bir siteye girdiniz X sitesi olsun. X sitesi sizi izleyebilir ama kamera değil nereye girdiğinizi izliyor. X sitesine beni izleme diyorsunuz onu işaretleyerek.

Web Sitelerinden Beni İzlememesini İste seçeneğini de etkinleştirebilirsiniz. Web sitelerinden izleme çerezleri yerleştirmemelerini istemenin kibar bir yoludur. Ancak, bunu basitçe görmezden gelebilirler ve çoğu durumda, kaçınmak istedikleriniz, isteğinize saygı göstermeyenler olacaktır.

Çerezleri engelleyen bir ayar gibi gözüküyor.

Web Sitelerinden Beni İzlememesini İste seçeneğini de etkinleştirebilirsiniz. Web sitelerinden izleme çerezleri yerleştirmemelerini istemenin kibar bir yoludur. Ancak, bunu basitçe görmezden gelebilirler ve çoğu durumda, kaçınmak istedikleriniz, isteğinize saygı göstermeyenler olacaktır.

Çerezleri engelleyen bir ayar gibi gözüküyor.
Sadece çerez değil.

Bolca yol var izlemek için.

Web sitelerine "Do Not Track" isteği göndemeye yarayan ayardır. İşe yarayıp yaramayacağı tartışılır.
Bu linkten daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Web üzerindeki gizliliğinizi geliştirmek amacıyla açmanızı tavsiye ederim. Olumsuz etkisi kişiselleştirilmiş reklamlarla karşılaşma ihtimalinizin düşecek olmasıdır.

İzleyiciler kimlerdir?​

Web siteleri gözatma davranışınız hakkında veri toplamak için izleyiciler kullanır. İzleyiciler, tıkladığınız içerik gibi bir siteyle nasıl etkileşim kurduğunuz hakkında veriler toplar. Açıklama bölümleri, makaleleri sosyal medyada paylaşmak için düğmeler ve kişiselleştirilmiş reklamlar gibi bazı web sitelerindeki işlevleri de etkinleştirirler.

Bazı izleyiciler, hakkınızdaki verileri birden çok siteden toplar. Örneğin, bir izleyici sık kullandığınız alışveriş sitesine ve haber sitesine giderken sizi izleyebilir. Bu nedenle bazen bir reklam sizi web'de takip ediyor gibi hissedebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı