Vivaldi İncelemesi

Opera‘nın kurucusu ve eski CEO’su Jon Von Tetzchner ve ekibi tarafından geliştirilen bu tarayıcıyı sizler için denedim ve görüşlerimi belirttim.
anasayfa.jpg

İlk olarak açtığınızda Vivaldi Resmi Sitesi açılıyor ama ben açılış olarak Yandex yaptım.
Sade ve akıcı bir temaya sahip Chrome ve benzeri tarayıcınıza virüs bulaştıysa kesinlikle kullanın derim.

hızlı erişim.jpg

Hızlı erişim ekranı bu şekildedir. Tasarım olarak diğer tarayıcılardan önce diyebilirim.

köşe.jpg

Genellikle ayarlara ulaşabildiğimiz bu alanda böyle ufak bir menü hazırlanmış.
Asıl ayarlar menüsü sol alt taraftadır.

ayarlar.jpg

Sol tarafta ki gri beyaz alana tıkladığınızda Hızlı Erişim - e Posta - Arkadaşlar - İndirilenler ve Notlar bölümleri var ve acayip işe yarıyorlar.
Ayarlar simgesi hemen alttadır. Ayar menüsü kullanımı gayet basittir.

technopat sosyal.jpg

donanım haber.jpg

Sitelerde adres çubuğunda ki yoğunluk rengine göre renk değiştiriyor ve gayet hoşuma gitti.

facebook.jpg

youtube.jpg

instagram.jpg

Ve en beğendiğim özelliklerden birisi sağ altta bulunan ayarlar. Resim simgesine tıklandığı zaman açılan sitelerde ki resimleri açmıyor özellikle oyun yada benzeri indirme işlemlerinde hızınızın düşmesine engel oluyor. Yanında ise Sayfa Eylemleri var tam olarak anlamadım ve en son sayfa boyutu var.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı