Rehber Vivaldi'ye favori sitelerinizi nasıl eklersiniz?

unnamedington

Megapat
Makaleler
27
Çoğu kişi, yan barda bulunan sosyal medya hizmetlerinin sadece Opera ve Opera GX'te olduğunu biliyor. Bu yüzden tarayıcı seçimlerini buna göre yapabiliyorlar. Tarayıcı içerisinde gezinirken bir yandan da sosyal medya hesaplarınıza erişmek gayet güzel bir özellik olabilir. Fakat bu yüzden kullandığınız tarayıcınızın sosyal medya hesaplarınızı eklemeniz için size sınırlı bir deneyim sunması, pek güzel bir deneyim sunmayacaktır. Opera ve Opera GX hâlihazırda içerisinde; Facebook Messenger, WhatsApp, VKontakte (VK) ve Telegram için yan barda seçenek sunmaktadır. Bu sosyal medya veya mesajlaşma uygulamaları dışında bir sosyal medya uygulaması kullanıyorsanız, Opera ve Opera GX sizin için pek iyi bir kolaylık sunmayacaktır.

Peki bu durumda ne yapabilirsiniz? Bu durumda farklı bir tarayıcı arayışına girebilirsiniz fakat piyasada bu özelliği sunan internet tarayıcısı sayısı oldukça azdır. Benim de hâlihazırda kullandığım bir tarayıcı olan Vivaldi'yi önerebilirim. İşletim sisteminizin bit sayısına göre Vivaldi'yi indirebilirsiniz.

Vivaldi içerisinde istediğiniz tüm siteleri yan çubuğa ekleyebilirsiniz ve tarayıcı içerisinde gezinirken zamandan tasarruf edebilirsiniz. Vivaldi'ye istediğiniz internet sitesini eklemek için:
  1. Yan barda bulunan artı (+) simgesine tıklayınız.

01.png

2. Karşınıza gelen bölümde istediğiniz internet sitesini, metin kutusuna ekleyin ve sağ tarafında bulunan artı (+) simgesiyle siteyi yan bara ekleyiniz.

02.png

3. Yan sekmeye eklemek istediğiniz internet sitesini ekledikten sonra, internet sitesinin simgesi yer alır. Bu sayede kolaylıkla üstüne tıklayarak siteyi etkin hâle getirebilirsiniz.

03.png

4. Bazı internet siteleri (özellikle WhatsApp Web) yan sekmeye eklendiğinde direkt olarak etkinleşemiyor. Eğer diğer eklemeye çalıştığınız sitelerde de bu sorunu yaşarsanız, ilgili kısayola sağ tıklayın ve Masaüstü Sürümü Göster seçeneğini etkinleştirin. Web panelini yeniledikten sonra değişikliğiniz onaylanacaktır.

04.png

Vivaldi kullanıcısı olarak bu konuyu beğendim.

Vivaldi'nin sitelere kendini Google Chrome olarak göstermesi ne tuhaf değil mi? :D

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı