Vivo Y21 almak hata mıdır?

Öncelikle Vivo almamın sebebi sürekli Samsung cihaz kullanmamdı, aşırı sıkılmıştım. Son Samsung cihazım A20 idi. 3600 bütçe vardı. A03s yerine Vivo Y21 aldım. İyi, hoş herkes dedi, hatta Vivo diye marka mı var diye ailem bile alma dedi. Cihazı satamıyorum da. İkinci el S10e alacaktım. Neyse öncelikle arka kamera düzeni çöp. Kocaman 2 tane kamera var, 1 tane boş kamera var. Ana kameranın yanı boş. Kamera koymayıp multi camera yazmışlar adamlar. Bildirim panelini bile yapamışlar. Servisle konuştum dediği şu: Sıfırla yine aynı aşırı arızalı şarkı açınca veya kapatınca bildirim paneli bozuluyor, sonra kasıyor. Hani Reeder veya General Mobile olsa hadi diyeceğim, sen Çinli markasın, nasıl düzeltemiyorsun? Bir de cihazdan cihaza yazılımsal farklıklar var. Cihazı özelleştiremiyorsunuz, çok fazla seçenek yok. Ben ne anladım Funtouch kullanmamdan? Android 12 fakat stabil değil. Bir de Chrome açıyorsunuz kocaman logo çıkıyor. Bu nedir ya? Bir de kendi telefon mesajlaşma uygulaması da yok. Neyse ki güncelleme geldi, gelmeden önce tüm uygulamalarda kocaman açılma logosu çıkıyordu, şimdi sadece Chrome'da çıkıyor, diğer uygulamalarda beyaz bir şey oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Zamanında çok düşündüğüm cihazdi fakat bir arkadasim da Vivo Y21'e sahipti ve bana cihazı almamı tavsiye etmediğini söyledi. O da hiç memnun değildi cihazdan. Bilginiz varsa Custom ROM deneyebilirsiniz.Ama boş kamera olduğundan bahsetmemisti.

Funtouchos evet çok sade bir arayüz.

Donanım olarak güçsüz bir model. 1 tane boş kamera lafını anlamadım. Boş kameradan kastın nedir?

Genelde replika telefonlar da oluyor aslında tek kamera var ama kapağa 2 çakma lens koyuyorlar biri boş oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı