VLC ile SmartTV'ye video aktarımı

yuskemo

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Grundig akıllı televizyonumuz var, bilgisayarımdaki bazı videoları, filmleri TV'ye yansıtmak istiyorum. Windows Media Player cihazımı bulurken VLC cihazımı bulmuyor. Nedeni ve çözümü nedir acaba?

1614246839917.png

1614246854692.png

VLC ile yansıtmak istememin sebebi Windows ile yansıtınca hem ses olmuyor hem de alt yazı koyamıyorum videoya.

Grundig akıllı televizyonumuz var, bilgisayarımdaki bazı videoları, filmleri TV'ye yansıtmak istiyorum. Windows Media Player cihazımı bulurken VLC cihazımı bulmuyor. Nedeni ve çözümü nedir acaba?

Eki Görüntüle 895306

Eki Görüntüle 895307

VLC ile yansıtmak istememin sebebi Windows ile yansıtınca hem ses olmuyor hem de alt yazı koyamıyorum videoya.
Filmi bir USB'ye atıp yapabilirsiniz.

VLC'nin böyle bir seçeneği olduğunu bile bilmiyordum ben. Telefon ile denediniz mi? Çoğu yeni telefonda yansıtma işi kolayca oluyor.

Ya da bilgisayarı HDMI ya da uygun bir kabloyla bağlarsanız olabilir.

Ağ üzerinden gönderiyorsanız VLC'ye firewallda engelleyecek durum var mı?
Bu şekilde:
1614247810136.png

VLC'nin böyle bir seçeneği olduğunu bile bilmiyordum ben. Telefon ile denediniz mi? Çoğu yeni telefonda yansıtma işi kolayca oluyor.

Ya da bilgisayarı HDMI ya da uygun bir kabloyla bağlarsanız olabilir.
Masaüstü pc kullanıyorum ve cihazım diğer odada, maalesef kablo pek mümkün değil, dediğim gibi yansıtmak istediğim filmler 4K olduğundan onu telefona da aktarmam pek mümkün değil.

Eki Görüntüle 895306

Eki Görüntüle 895307

VLC ile yansıtmak istememin sebebi Windows ile yansıtınca hem ses olmuyor hem de alt yazı koyamıyorum video
Bende aynı sorunu çözmek için aylardır uğraşıyorum. Sorunu çözebildiniz mi?

Geri
Yukarı